Kołdry puchowe – jaka kołdra na lato, a jaka na zimę?
SypialniaWnętrza

Kołdry puchowe – jaka kołdra na lato, a jaka na zimę?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Raz zakupiona kołdra ma nam służyć przez wiele lat, dlatego – jak każdą długoterminową inwestycję – tak i ten zakup warto dobrze przemyśleć. Poznaj rodzaje kołder puchowych, sprawdź, czym się różnią i świadomie zdecyduj, jakie najlepiej sprawdzą się w Twoim domu.

Kołdry puchowe na każdą porę roku

Jednym z czynników, jakie mają niebagatelny wpływ na komfort naszego snu, jest temperatura otoczenia. Odpowiednio dobrana kołdra znacznie obniża ryzyko przegrzania lub też wychłodzenia naszego ciała. Duży wpływ na to będzie mieć zarówno wypełnienie, jak i poszycie kołdry. Stąd też wśród świadomych konsumentów dużą popularnością cieszą się kołdry z naturalnym wypełnieniem, takie jak chociażby kołdry puchowe. Czy możemy jednak korzystać z nich przez cały rok? Czy lepiej zaopatrzyć się w dedykowaną kołdrę na lato i zimę?

Kołdry letnie i zimowe

Kołdry puchowe letnie i zimowe będą różnić się od siebie przede wszystkim sposobem wypełnienia i grubością. Ważne, by do ich wykonania zastosowany został wysokiej jakości puch. Zarówno kołdry na cieplejsze, jak i na chłodniejsze dni najczęściej wykonywane są z puchu gęsiego, który zapewnia utrzymanie ciepła na właściwym poziomie, a jednocześnie zapobiega nadmiernemu poceniu się. Różnica pomiędzy kołdrą na zimę a kołdrą na lato będzie w głównej mierze polegać na ilości i proporcjach wypełnienia. Wartość ta podawana jest w g/m2 – nie przeoczmy jej, wybierając kołdrę, by zapewnić sobie optymalną temperaturę podczas snu. Zakup dwóch kołder to rozwiązanie, które z całą pewnością zagwarantuje nam możliwość stworzenia sobie komfortowych warunków w trakcie nocnego odpoczynku przez cały rok i przyniesie elastyczność podczas zmieniającej się nieoczekiwanie pogody.

Kołdry całoroczne

Kołdry z puchu całoroczne wykonywane są tak, by zapewnić nam wygodę zarówno latem, jak i zimą. Jak to możliwe? Ich wypełnienie stanowi z reguły mieszanka puchu i pierza w odpowiednich proporcjach, dzięki czemu zimą odczuwamy przyjemne ciepło, a latem nie przegrzewamy się. Dodatkowe właściwości termoizolacyjne w niektórych kołdrach całorocznych nadawane są poprzez strukturę oraz tzw. „ciepły szew”. Budowa kasetonowa zapobiega przemieszczaniu się puchu pomiędzy poszczególnymi fragmentami kołdry, przynosząc nam równomierny efekt grzania. Ważne też, by kołdra, z której zamierzamy korzystać przez cały rok, wykonana była z surowców i materiałów, będących w stanie zapewnić cyrkulację powietrza, a także optymalny poziom wilgotności.

Kołdra całoroczna czy na lato i zimę?

Wiesz już, czym różnią się kołdry puchowe, które przeznaczone są na zimne i ciepłe miesiące od tych, z których możemy korzystać przez cały rok. O tym, które rozwiązanie będzie lepsze dla Ciebie niech zdecydują Twoje indywidualne preferencje. Jeżeli cenisz sobie przedmioty, które dostosowują się do Twoich bieżących potrzeb – lepszym wyborem będą osobne kołdry na lato i zimę. Kiedy z kolei wolisz bardziej uniwersalne podejście i niekoniecznie chcesz zmieniać kołdry co sezon lub po prostu nie masz miejsca na przechowywanie dodatkowego egzemplarza – postaw na kołdrę całoroczną.

Fot.: materiał prasowy Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
TOP 10 pomysłów na bibliotekę pod schodami
TOP 10 pomysłów na bibliotekę pod schodami
Chcesz mieć biblioteczkę pod schodami? Zerknij na TOP 10 inspiracji biblioteczki pod schodami.
Bony mieszkaniowe wstrzymają popyt na nieruchomości?
Bony mieszkaniowe wstrzymają popyt na nieruchomości?
W związku z Nowym Ładem szykuje się wiele zmian, również na rynku nieruchomości. Jak wpłyną na niego bony mieszkaniowe? Sprawdź!
Jak unowocześnić kuchnię?
Jak unowocześnić kuchnię?
Planujesz remont kuchni, a może zastanawiasz się, jakimi małymi rzeczami możesz sprawić, by była bardziej odpowiednia?
Ostatnie wpisy