Remont łazienki – jak zaplanować i wykonać zmiany w swojej łazience?
Łazienka

Remont łazienki – jak zaplanować i wykonać zmiany w swojej łazience?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Łazienka to pomieszczenie, w którym spędzamy wiele czasu każdego dnia. Dlatego warto zadbać o to, by była nie tylko funkcjonalna, ale też estetyczna. W tym artykule przedstawimy, jak zaplanować i wykonać remont łazienki, by spełniała nasze oczekiwania.

Określenie celów remontu

Przed rozpoczęciem remontu warto zastanowić się, jakie cele chcemy osiągnąć. Czy chcemy zmienić wystrój łazienki, czy może poprawić jej funkcjonalność? Może chcemy zainstalować nowe urządzenia sanitarno-higieniczne lub zmienić układ pomieszczenia? Określenie celów remontu pozwoli nam wybrać odpowiednie rozwiązania oraz określić budżet, który musimy przeznaczyć na remont.

Wybór stylu

Kolejnym krokiem jest wybór stylu, w jakim chcemy urządzić naszą łazienkę. Możemy zdecydować się na styl minimalistyczny, klasyczny, nowoczesny czy retro. Styl łazienki powinien być spójny z resztą naszego domu, a także odpowiadać naszym preferencjom estetycznym.

Planowanie układu pomieszczenia

Kolejnym krokiem jest zaplanowanie układu pomieszczenia. Warto zwrócić uwagę na to, gdzie znajdują się drzwi wejściowe oraz okna. Możemy też zdecydować się na zmianę układu łazienki, np. poprzez zmianę położenia wanny czy kabiny prysznicowej. W przypadku małych łazienek warto zdecydować się na minimalistyczny wystrój oraz zamontowanie niewielkich urządzeń sanitarno-higienicznych.

Wybór armatury i urządzeń sanitarno-higienicznych

Kolejnym krokiem jest wybór armatury i urządzeń sanitarno-higienicznych. Armatura WC jest nieodzownym elementem każdej łazienki i toalety.  Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli umywalek, kabin prysznicowych, wanien, toalet i bidetów. Warto wybierać urządzenia, które są funkcjonalne, a jednocześnie estetyczne i łatwe w utrzymaniu czystości. W przypadku armatury WC warto zwrócić uwagę na to, czy posiada ona system oszczędzania wody.

Wybór materiałów wykończeniowych

Ostatnim krokiem jest wybór materiałów wykończeniowych. Na rynku dostępne są płytki ceramiczne, gresy, mozaiki, kamień naturalny czy panele podłogowe. Warto wybierać materiały, które są łatwe w utrzymaniu czystości oraz odporne na wilgoć. Dobrze dobrany kolor płytek czy paneli może w dużym stopniu wpłynąć na wizualne wrażenia z przebywania w łazience.

Montaż i wykończenie

Kiedy już wybierzemy wszystkie elementy wyposażenia, materiały wykończeniowe oraz określimy układ pomieszczenia, czas przystąpić do montażu. Warto zwrócić uwagę na jakość wykonania montażu, aby nie występowały problemy z przeciekami, złączami czy uszkodzeniami. Wykończenie łazienki to również ważny element, dlatego warto zainwestować w odpowiednie dekoracje, np. lustra, półki czy rośliny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zabezpieczyć mieszkanie przed pożarem?
Jak zabezpieczyć mieszkanie przed pożarem?
Zagrożenie pożarem w domu lub mieszkaniu znacznie wzrasta podczas trwania sezonu grzewczego. Warto więc odpowiednio zabezpieczyć swoje lokum przed tego typu zagrożeniem. Podpowiadamy, jak możesz to zrobić.
Jakie są rodzaje sejfów?
Jakie są rodzaje sejfów?
Zarówno w domu, jak i podczas podróży warto chronić swoje dokumenty czy cenne przedmioty przed kradzieżą lub trafieniem w niepowołane ręce. Poznaj różne rodzaje sejfów oraz ich klasyfikację
Zlewozmywak granitowy – dlaczego warto go kupić?
Zlewozmywak granitowy – dlaczego warto go kupić?
Zlewozmywak granitowy to coraz popularniejszy wybór w kuchniach. Jest estetyczny, trwały, co więcej bardzo praktyczny w codziennym użytkowaniu. Sprawdź zalety zlewozmywaka granitowego oraz porównanie zlewozmywaka granitowego do innych materiałów.
Ostatnie wpisy