Taras z kostki – czy to dobry pomysł?
Na zewnątrzRośliny

Taras z kostki – czy to dobry pomysł?

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Posiadacze domu z tarasem to z pewnością jedna z najszczęśliwszych grup w naszym społeczeństwie. Tak naprawdę, praktycznie każdy z nas marzy o tym, by posiadać własny dom. Dlaczego? Otóż wyjaśnienie jest bardzo proste. Własny dom daje nam nieograniczone możliwości i co najważniejsze również i swobodę, której tak bardzo pragnie każdy z nas. Niemniej jednak posiadacze domu cieszą się jeszcze jedną, niewątpliwą zaletą, mogą dosłownie każdy kącik zaaranżować w dokładnie taki sposób, jaki im się tylko zamarzy. Dodatkowo jeśli posiadają taras, to mogą również cieszyć się własną i osobistą przestrzenią całkowicie na świeżym powietrzu. Tarasy są bowiem tym elementem, który może znacznie podnieść cenę nieruchomości. 

Taras – luksus domów jednorodzinnych 

Deweloperzy domów doskonale zdają sobie bowiem sprawę z tego, że nawet niewielki taras sprawia, że wartość danego domu szybuje drastycznie w górę. Niemniej jednak nie tylko samo posiadanie tarasu liczy się najbardziej. Wspomniane bowiem zostało, że taras można również zaaranżować wedle własnych potrzeb i pomysłów. Jeśli już taki taras posiadamy, to zwykle skupiamy się na tym, by dopasować do niego meble tarasowe jak chociażby wypoczynkowe sofy, stoliki czy parasole. Dodatkowo zwykle poświęcamy dużą uwagę na to, w jaki sposób możemy ten taras przyozdobić. Tak naprawdę bardzo często wykorzystujemy różnego rodzaju kwiaty, lampki ozdobne i inne akcesoria tarasowe. 

Dopasowujemy skrzętnie poręcze tarasowe i staramy się wykreować przestań taką, która będzie wstanie spełnić nasze najskrytsze wymagania. Niemniej jednak zapominamy zwykle o jednym. Mianowicie taras również ma posadzkę i to właśnie od niej w dużej mierze zależy to, w jaki sposób będzie się on prezentował. Ostatnio w wielu katalogach odnośnie aranżacji tarasów uwidacznia się mocno jeden z trendów. Mianowicie, można odnieść wrażenie, że króluje obecnie taras z kostki. Skoro to rozwiązanie stało się aż tak modne, to można się zastanawiać czy taras z kostki to rzeczywiście dobry pomysł?

Dlaczego warto wybrać taras z kostki?

Taras z kostki tak naprawdę nie wiadomo skąd stał się jednym z głównych trendów aranżacyjnych jeśli chodzi o wystrój tarasu. Okazuje się, że tak naprawdę wielu właścicieli posesji zdecydowało się już na zastosowanie tego rozwiązania i z pewnością tego nie pożałowali. Jeśli więc zastanawiamy się, dlaczego warto wybrać taras z kostki, to z pewnością największą zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim estetyka i szerokie możliwości wyboru. Tak naprawdę, kostka jest bardzo wdzięcznym materiałem. 

Dodatkowo trzeba również wspomnieć o tym, że występuje ona w wielu wersjach kolorystycznych. Niektóre kostki tarasowe, które w swojej ofercie ma np. ladnydom.pl  swoim wyglądem przypominają marmur. Inne zaś mogą przypominać surowy kamień lub nawet granit. Nic nie stoi na przeszkodzie, także by wybrać kostkę tarasową w zupełnie innym kolorze, lub połączyć w obrębie jednej posadzki tarasowej kilka modeli, tak by stworzyć najbardziej unikalny wzór, dopasowany do naszych potrzeb. Kolejną zaletą tarasu z kostki z pewnością będzie jego ponadprzeciętna wytrzymałość. Nie da się ukryć, że posadzka na tarasie to element mocno eksploatacyjny. Co to oznacza w praktyce? Otóż tyle, że jeśli nie będzie ona wykonana z wytrzymałych i odpornych na uszkodzenia mechaniczne materiałów, wówczas ryzykujemy tym, że bardzo szybko straci ona swoją efektywność. Kostka jest jednym z tych materiałów, które odznaczają się ponadprzeciętną wytrzymałością. Z pewnością takie rozwiązanie na tarasie sprawdzi się najlepiej.

Jak ułożyć kostkę brukową na tarasie?

Jeśli zapadła już decyzja odnośnie tego, że decydujemy się na kostkę brukową na tarasie, to z pewnością wiele osób zastanawia się w jaki sposób taką kostkę można ułożyć. Oczywiście możliwości w tym zakresie jest niezwykle wiele. Tak naprawdę możemy podjąć się układania kostki samodzielnie, wykorzystując zaprawę cementową i oczywiście układając sobie wcześniej plan. 

Czy chcemy układać od lewej do prawej? Czy może mamy ochotę wykorzystać własną inwencję twórczą i wykreować niesamowity wzór? Zawsze można również skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy.

Ile może kosztować taras z kostki?

To, ile wyniesie cena tarasu z kostki jest zależne od wielu czynników. Nie da się więc jednoznacznie tego określić. Wszystko zależy bowiem od rodzaju wybranej kostki, a także od tego ile materiału będziemy potrzebować. Wymiary tarasu określają również to ile zaprawy cementowej będzie potrzebne. Dopiero wtedy można wyliczyć koszt.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przechowywanie eleganckich ubrań – jak zadbać o ich kondycję?
Przechowywanie eleganckich ubrań – jak zadbać o ich kondycję?
Eleganckie ubrania wykonane z ekskluzywnych tkanin wymagają specjalnego traktowania. Jeśli chcesz, żeby twoja markowa koszula lub wieczorowa sukienka się nie pogniotły i nie uległy zniszczeniu, to musisz je odpowiednio przechowywać.
Jak obliczyć powierzchnię użytkową mieszkania lub domu?
Jak obliczyć powierzchnię użytkową mieszkania lub domu?
Powierzchnia użytkowa informuje nas o tym, ile metrów domu lub mieszkania możemy de facto wykorzystać do życia, umeblowania, codziennych czynności. A czym jest powierzchnia całkowita i netto?
Komoda z szufladami czy z drzwiczkami?  Wybierz idealną komodę do Twojego mieszkania!
Komoda z szufladami czy z drzwiczkami? Wybierz idealną komodę do Twojego mieszkania!
Gdy stajemy przed wyborem tego typu mebla, jednym z najważniejszych aspektów jest konstrukcja – czy postawić na komodę z szufladami, drzwiczkami uchylnymi, czy może na połączenie obu tych rozwiązań?
Ostatnie wpisy