Biały blat do kuchni – wady i zalety tego rozwiązania
KuchniaWnętrza

Biały blat do kuchni – wady i zalety tego rozwiązania

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór blatu kuchennego wpływa na późniejszy sposób korzystania z kuchni, ale odpowiada również za aspekt dekoracyjny. Ważna jest jednak praktyczność wybranego produktu, jego funkcjonalność, rodzaj tworzywa, z jakiego został wykonany, ale także kolor. Czy biały blat w kuchni rzeczywiście się sprawdza? Przyjrzyjmy się jego wadom i zaletom.

Zalety – szyk i elegancja

Biały blat wspaniale wpasowuje się we wszystkie aranżacje, to klasyczny wybór, wręcz uniwersalny, doskonale łączy się zarówno ze stylem minimalistycznym, jak i nowoczesnym. Z tego względu wielu klientów decyduje się właśnie na niego. Biały blat z meblami kuchennymi w tym kolorze będzie prezentować się naprawdę elegancko, a z czarnymi zyska niezwykłego charakteru. Bez problemu można go dopasować do drewna, kamienia i innych dodatków, dzięki czemu nie ma problemu z ich doborem.

Zaleta – mała kuchnia

Biały blat i meble pomogą optycznie powiększyć kuchnię niewielkich rozmiarów, podczas gdy ciemne tylko ją jeszcze pomniejszą. Kuchnia to miejsce, gdzie przygotowujemy posiłki – biel podkreśli czystość i pewną sterylność tego pomieszczenia. Jasna kuchnia nie przytłacza.

Zaleta – ponadczasowość

Od lat urządza się kuchnię właśnie w tym kolorze, nie ulega wątpliwości, że są ponadczasowe i uniwersalne. Wybierając biały blat do kuchni, zyskamy pewność, że zmieniająca się tak szybko moda nie sprawi, że nasz wystrój będzie wyglądać staro i nieodpowiednio. Ponadto jeżeli po pewnym czasie będziemy chcieli zmienić aranżację tego wnętrza, do białego blatu pasuje niemal każda wizja, bez konieczności wymiany wszystkich elementów kuchni.

Zalety – uszkodzenia

Na jasnym tle wszelkie rysy oraz inne uszkodzenia będą mniej widoczne niż na ciemnym, jednak tańsze blaty o mniejszej trwałości mogą nie posiadać tej zalety. Dobierając dodatki w tym odcieniu, dobrze jest zwrócić uwagę na ich jakość. Lakierowane fronty wyglądają elegancko, jednak łatwo je zarysować.

Wady – gładkie faktury

Także faktura blatu ma znaczenie dla jego dalszego użytkowania. Gładkie powierzchnie będą bardziej wymagające, widać na nich wszelkie zabrudzenia, zacieki czy rysy. Faktury chropowate będą bardziej odpowiednie. Warto również rozważyć wybór blatu w odcieniu „zabrudzonym”, a nie klasycznej bieli.

Wady – czyszczenie

Na białym blacie razem z innymi meblami w tym odcieniu widoczne są wszystkie zabrudzenia, przez co jeśli chcemy zachować odpowiedni ton tego pomieszczenia, musimy się liczyć z niemal ciągłym jego czyszczeniem. Jednak jest na to sposób – wszystko zależy od doboru materiału. Blat wykonany z kamienia lub konglomeratu będzie łatwiejszy do utrzymania w czystości, a także trwały. Gorzej na tym wychodzi m.in. laminat. Warto również przyjrzeć się jakości materiału i jego wykończenia przed dokonaniem zakupu.

Praktyczność wyboru

Niestety, nie istnieje idealna recepta na idealny blat, każdy jego rodzaj ma swoje mocne i słabsze strony. Warto je poznać, zanim się na dany produkt zdecydujemy, aby w późniejszym czasie móc swobodnie cieszyć się z użytkowania w kuchni. Biały blat nie ma tak wiele wad, aby nie wstawiać go do kuchni, wiele jednak zależy od jakości materiału, z którego został wykonany.

Przeczytaj też: https://dladomatora.pl/wnetrza/meble-ktore-wpasuja-sie-w-kuchnie-polaczona-z-jadalnia/

Zdjęcie główne: Rene Asmussen/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Aranżacja salonu w ciemnych kolorach – najnowsze trendy
Aranżacja salonu w ciemnych kolorach – najnowsze trendy
Zobacz inspirujące aranżacje salonu, w których wykorzystano ciemne, głębokie kolory, aby stworzyć we wnętrzu atmosferę wyjątkowej elegancji z nutą awangardy. Prezentujemy najnowsze trendy!
Czego nie może zabraknąć w publicznej toalecie?
Czego nie może zabraknąć w publicznej toalecie?
W co powinny być wyposażone publiczne toalety? Przeczytaj, jak zadbać o nowoczesną infrastrukturę i przestrzegać higieny we wspólnych toaletach.
Jak edukacyjne modele maszyn rolniczych wpływają na rozwój dziecka
Jak edukacyjne modele maszyn rolniczych wpływają na rozwój dziecka
Odkryj, jak interakcja z modelami maszyn rolniczych wpływa na kształtowanie umiejętności i zainteresowań dzieci. Poznaj różne korzyści wynikające z modeli edukacyjnych przeznaczonych dla młodych ludzi.
Ostatnie wpisy