Czym biurka elektryczne różnią się od modeli klasycznych?
BiuroWnętrza

Czym biurka elektryczne różnią się od modeli klasycznych?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Bardzo wiele osób korzystających z klasycznych modeli biurek narzeka na dolegliwości bólowe dotyczące pleców, mięśni oraz stawów czy też nóg.

Tego typu dolegliwości wynikają przede wszystkim z niewygodnej postawy przyjmowane i podczas ośmiu godzin pracy każdego dnia. Klasyczne biurka Nie umożliwiają regulacji wysokości, to może być dla pracowników bardzo uciążliwe, zwłaszcza podczas wielogodzinnej pracy. Aktualnie na rynku pojawiły się biurka elektryczne – czym się różnią? Czy warto w nie zainwestować?

Biurko elektryczne – charakterystyka

Biurka elektryczne z regulacją wysokości pozwalają na wykonywanie pracy zawodowej bez żadnych negatywnych skutków zdrowotnych. Dlatego wielu pracowników biurowych, lecz również przedsiębiorców oraz freelancerów, którzy pracują w domu wybierają biurka regulowane elektrycznie. Stają się one innowacyjnym alternatywą dla tradycyjnych biurek. Co więcej nowoczesne biurka elektryczne umożliwiają bardzo łatwą zmianę wysokości Dzięki znajdującemu się na nich przyciskowi.

Najwyższej jakości biurka elektryczne zakupić można na stronie https://meble.lobos.pl/.  Biurka zawierają elektryczną regulację wysokości w ostatnich sezonach ze skały ogromną popularność na rynku mebli biurowych. Co więcej ze względu na coraz wyższy zapotrzebowanie biurka elektryczne są powszechnie dostępne, a ponadto bardzo przystępne cenowo. Dzięki pracy ergonomii stów oraz producentów mebli biurowych udało się stworzyć ulepszony model biurek posiadających regulowaną wysokość. Tego typu meble mogą nie tylko łagodzić bóle wynikające z długotrwałego przyjmowania tej samej pozycji, tym samym mają pozytywny wpływ na zdrowie, zwłaszcza w dłuższej perspektywie.

Biurko elektryczne i klasyczne – podobieństwa i różnice

Wśród podobieństw między biurkiem elektrycznym a biurkiem klasycznym zaliczyć należy ich wygląd. Biurko elektryczne z pozoru nie różni się wieloma elementami wizualnymi od biurka klasycznego. Jest ono stylowe i dostępne w bardzo wielu wariantach i modelach. Dzięki temu z łatwością można dobrać biurko elektryczne do potrzeb i wielkości swojego biura. 

Biurko elektryczne jednak w odróżnieniu do biurka klasycznego posiada dodatkowe przyciski, a także mechanizmy, dzięki któremu możliwa jest regulacja wysokości. Wszystko jednak zostało ujęte w bardzo funkcjonalnej obudowie, więc prezentuje się doskonale. Ponadto modele elektryczne są niezwykle proste i intuicyjne w obsłudze, a także bardzo wygodne. Dlatego coraz więcej pracodawców wybiera tego typu biurka, aby zwiększyć komfort oraz efektywność w swojej pracy.

Czy warto zainwestować w biurko elektryczne?

Istnieje niezwykle wiele korzyści wynikających z użytkowania biurek elektrycznych. Sprawia to, że warto zainwestować w tego typu mebel zarówno do biura, jak i do domu. Wybierając biurka z elektryczną regulacją wysokości można zmniejszyć ryzyko przybrania na wadze. Z wynika to z tego, że przy biurku elektrycznym można pracować w pozycji stojącej. Z kolei w stanie pozwala na spalanie znacznie większej ilości kalorii aniżeli siedzenie. 

Co więcej biurka elektryczne zmniejszają także ryzyko chorób serca. Tym samym nawet godzina i bardzo intensywnych ćwiczeń fizycznych nie jest w stanie zastąpić regularnego unikania trybu siedzącego. Jak wskazują najnowsze badania oraz statystyki to właśnie długotrwałe siedzenie bardzo negatywnie wpływa na ryzyko chorób serca, ale także ból pleców i stawów. 

Biurka elektryczne mogą uchronić przed dolegliwościami bólowymi takimi jak ból pleców, nóg oraz stawów. Dzięki naprzemienne mu zdaniu oraz siedzeniu przy biurku można zmniejszyć obciążenie poszczególnych partii ciała. Dzięki zróżnicowanym pozycją oraz ruchom zmniejsza się ból pleców. Można w ten sposób także uzyskać niższy poziom cukru w swojej krwi. 

Możliwość przyjmowania zmiennej postawy pozytywnie wpływa także na nastrój oraz poziom energii. Dlatego osoby, które korzystają z dziurek umożliwiających pracę nie tylko w pozycji siedzącej, lecz również stojącej – mają znacznie niższy poziom stresu oraz zmęczenia. Jednocześnie pozwala to zwiększyć efektywność oraz produktywność pracy. Warto korzystać z biurek elektrycznych, które pozwalają na utrzymanie ciała w ruchu. To zaś jest niezbędne do tego, aby cieszyć się zdrowiem oraz dobrą kondycję fizyczną. Siedzący styl życia bardzo negatywnie wpływa na zdrowie każdego pracownika biurowego. 

Co więcej, wiele osób zapomina o tym, aby co pewien czas zmienić pozycję, lub wstać i przyjść co najmniej kilka metrów. Tym samym pojawiają się dolegliwości bólowe, a także zwyrodnienia stawów i kości.

Zdj. główne: materiał od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pożyczki online jako pomoc w przypadku nieoczekiwanych wydatków
Pożyczki online jako pomoc w przypadku nieoczekiwanych wydatków
Zepsuty samochód, oferta last minute na wakacje czy potrzeba szybkiego remontu? Nieoczekiwane wydatki zdarzają się każdemu, dlatego warto poznać możliwości związane z ich finansowaniem. Jedną z najszybszych opcji są chwilówki, z których można skorzystać w pełni online, bez wychodzenia z domu i wizyt w instytucjach finansowych.
Modne narożniki w 2021 roku – jaki wybrać?
Modne narożniki w 2021 roku – jaki wybrać?
Jaki narożnik do salonu będzie się wspaniale i modnie prezentował w 2021 r.? Oto kilka przydatnych wskazówek.
Kwiaty łatwe w uprawie – TOP 10
Kwiaty łatwe w uprawie – TOP 10
Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z ogrodnictwem, zwróć uwagę na kwiaty łatwe w uprawie. Dzięki nim nabierzesz pewności siebie w […]
Ostatnie wpisy