Darmowe programy do projektowania domu
Trendy

Darmowe programy do projektowania domu

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Programy do tworzenia projektów domu i wnętrz nie są zarezerwowane jedynie dla architektów – wiele osób chętnie projektuje swój dom samodzielnie. Oto 5 darmowych programów do projektowania domu. 

Jeżeli masz w sobie żyłkę projektanta, stworzenie projektu własnego domu może być czystą przyjemnością. Swoje wnętrze urządzisz tak, jak sobie życzysz, a dodatkowo zaoszczędzić możesz sporą sumę pieniędzy, rezygnując z usług projektanta. Poniżej przedstawiamy kilka darmowych programów, przy pomocy których zaprojektujesz swoje wymarzone wnętrze. 

1. SketchUp Make

To darmowa wersja programu, z którego korzystają profesjonalni projektanci. Dzięki szerokiej gamie narzędzi, SketchUp umożliwia stworzenie praktycznie wszystkiego od podstaw. Ponadto, posiada również bogatą bibliotekę z gotowymi elementami. 

2. Blender

To wielofunkcyjny program, używany także do tworzenia gier i animacji. Z jego pomocą zaprojektujemy wymarzone wnętrze w 3D. Zaawansowane funkcje pozwolą zaplanować najdrobniejsze szczegóły. 

3. Autodesk HomeStyler

Narzędzie to działa z poziomu przeglądarki i jest całkowicie darmowe. Posiada wiele gotowych elementów i możliwość oglądania projektu z poziomu 2D i 3D. Warto jednak mieć na uwadze, że program nie ma spolszczenia. 

4. Sweet Home 3D

Z tym programem możemy idealnie dopasować meble i dodatki do naszych pomieszczeń. Mamy możliwość wgrać rzut mieszkania i dokładnie zaplanować każdy element wystroju. 

5. Roomstyler

Kolejne darmowe narzędzie dostępne z poziomu przeglądarki. Z dostępem do 120 tysięcy gotowych obiektów w bibliotece Roomstyler możemy stworzyć zadowalająca wizualizację swojego wnętrza.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co powinno być sprawdzone w trakcie budowy domu?
Co powinno być sprawdzone w trakcie budowy domu?
Budujesz dom albo planujesz budowę w najbliższym czasie? Dowiedz się, o co musisz zadbać, by ten proces przebiegał sprawnie i bezpiecznie.
Wentylator kolumnowy — wady i zalety
Wentylator kolumnowy — wady i zalety
Dowiedz się więcej o wentylatorach kolumnowych i zdecyduj czy warto kupić właśnie ten produkt na walkę z wysokimi temperaturami!
Tablica suchościeralna i magnetyczna – czy warto je mieć w domu?
Tablica suchościeralna i magnetyczna – czy warto je mieć w domu?
Rynek daje nam dostęp do różnorodnego asortymentu, który jest w stanie nieco ułatwić wykonywanie poszczególnych zadań.
Ostatnie wpisy