Powstaje hotel dla rodziców i opiekunów chorych dzieci Dom Ronalda McDonalda
Trendy

Powstaje hotel dla rodziców i opiekunów chorych dzieci Dom Ronalda McDonalda

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W 2021 roku zostanie otwarty drugi Dom Ronalda McDonalda, który ma na celu pomóc opiekunom oraz rodzicom ciężko chorych dzieci. W grudniu w restauracjach McDonald’s trwa zbiórka pieniędzy, które będą przekazane na wyposażenie oraz utrzymanie.

Dom Ronalda McDonalda w Warszawie

W przyszłym roku przy Szpitalu Pediatrycznym WUM zostanie otwarty Dom Ronalda McDonalda. To bezpłatny hotel dla opiekunów i rodziców ciężko chorych dzieci, które przebywają w szpitalu. – Jesteśmy na finiszu prac i to jest moment, kiedy potrzebujemy pomocy – mówi Katarzyna Nowakowska z Fundacji Ronalda McDonalda. Przez dwa weekendy, 5–6 oraz 12–13 grudnia, w restauracjach McDonald’s trwa zbiórka funduszy na wsparcie wyposażenia i utrzymania warszawskiego Domu – na ten cel trafi złotówka z każdej zakupionej porcji frytek. Pierwszy Dom powstał pięć lat temu przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu i do tej pory pomógł ponad 440 rodzinom.

Pierwszy w Polsce Dom Ronalda McDonalda działa już od pięciu lat przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie-Prokocimiu. Korzystają z niego rodzice i opiekunowie najmłodszych pacjentów leczonych w placówce. W ubiegłym roku udzielił rodzicom ciężko chorych i długotrwale hospitalizowanych dzieci 11614 noclegów, skorzystały z niego w sumie 134 rodziny. Największa odległość zamieszkania rodziny w stosunku do Domu Ronalda McDonalda to ponad 600 km.

Źródło: Newseria

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ogrzewanie podłogowe – gdzie się sprawdzi takie rozwiązanie?
Ogrzewanie podłogowe – gdzie się sprawdzi takie rozwiązanie?
Ogrzewanie podłogowe może bardzo pomóc zmniejszyć rachunki, ale również znacznie polepsza nasze samopoczucie. Dowiedz się więcej na temat tego rodzaju ogrzewania w domu.
Akcesoria do mebli kuchennych – jakie wybrać i gdzie kupić?
Akcesoria do mebli kuchennych – jakie wybrać i gdzie kupić?
Wybór mebli to tylko początek do tego, aby stworzyć funkcjonalną i estetyczną kuchnię. Aby stworzyć praktyczną, estetyczna kuchnię niezbędne są także odpowiednie akcesoria. Jakie akcesoria do mebli kuchennych warto wybrać i gdzie je kupić?
Ile kosztuje remont i wykończenie kuchni?
Ile kosztuje remont i wykończenie kuchni?
Czas odnowić kuchnię? Sprawdź, ile może wynieść koszt remontu kuchni.
Ostatnie wpisy