Ekologiczna sypialnia, czyli jaka? Pomysły na urządzanie
SypialniaWnętrza

Ekologiczna sypialnia, czyli jaka? Pomysły na urządzanie

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Styl ekologiczny wiedzie prym zwłaszcza w dużych miastach. Powodem tego jest ciągłe oddalanie się od natury i zieleni. Otaczają nas drapacze chmur i beton. Ludzie coraz bardziej dążą do tego, aby być bliżej matki ziemi. Tyczy się to także mieszkań oraz sposobu, w jaki są urządzane. Jak zaaranżować ekosypialnię w swoim domu?

Ekologicznie i designersko

Styl ekologiczny przywodzi na myśl raczej hippisowską przestrzeń, która przepełniona jest zielenią. Jednak sypialnia zachowana w tym stylu nie musi kojarzyć się tylko z lasem.

Dzięki nowoczesnemu wzornictwu wnętrza mogą być harmonijne i stylowe. Dodatki wykonane z naturalnych materiałów oraz minimalistyczne meble to kwintesencja stylu ekologicznego. Obecnie wnętrze przyjazne środowisku wiąże się z komfortem.

Ekologiczne aranżacje łączy się zazwyczaj z nowoczesnym designem i skandynawskimi akcentami. Połączenie to jest spójne ze względu na myśl przewodnią wszystkich tych stylów – minimalizm. W tego typu sypialniach króluje pościel z lnu w neutralnej barwie oraz drewniane dekoracje.

Slow life w sypialni

Ekologiczne wnętrza są lekkie, przestronne i świeże, co narzuca unikanie dużej ilości mebli i drobiazgów. Potrzebne będą tylko najpotrzebniejsze elementy, które nie przytłoczą pokoju.

Ten zabieg spowoduje, że sypialnia będzie dawała poczucie wolności, a czas w niej spędzony pozwoli naprawdę wypocząć. Ponadto sypialnia zyska na przytulności.

Styl eko charakteryzuje się również barwami, które wywodzą się z natury, nazywanymi potocznie kolorami ziemi. Jakie odcienie można swobodnie wybierać? Biały, błękitny, zielony, beżowy, żółty, czarny i szary – tych kolorów nie musimy się bać. Kojarzą się one z przyrodą, poza tym nietrudno je ze sobą połączyć. Dodatkowo sypialnia jest miejscem, w którym kolorystyka powinna być raczej przygaszona, aby nie drażnić domowników.

Dodatki z recyklingu

Wiecie, że z gliny, wikliny i drewna można uzyskać piękne surowe akcenty? A do tego dodatki te przeważnie pochodzą z recyklingu, czyli idealnie pasują do stylu eko!

Do tego tekstylia, czyli zasłony, narzuty, poduszki i pościel wykonane z naturalnych, przewiewnych tkanin.

Komodę przyozdobić można serwetkami z lnu lub bawełny oraz figurkami. Najlepiej, aby były one wykonane z gliny, można je nawet zrobić samodzielnie.

Nie powinniśmy zapomnieć o punktach świetlnych – warto, aby rozmieszczone były raczej na bokach, tak aby nie przytłoczyły wnętrza, a sprawiały, że będzie ono przytulne. Abażury z wikliny lub naturalnych materiałów dadzą piękne światło.

Ekologiczna sypialnia nie obejdzie się bez roślin. Ważne, aby były duże, a doniczki surowe. Do takiego wnętrza można dobrać popularne aktualnie monsterę i wężowca, który przy okazji oczyści powietrze.

W nowoczesnych ekologicznych wnętrzach odnajdzie się wiele osób, łączą się one bowiem z wieloma stylami. Płynnie przechodzą między fakturami, zapełniając przestrzeń elementami nawiązującymi do matki natury. W takiej sypialni można celebrować każdą chwilę, zrelaksować się, a nawet pomedytować.

Minimalna ilość mebli, dodatkowo wykonanych z naturalnych surowców, nie przytłoczy, a wręcz doda energii. Nawet jeśli reszta pokoi zachowana jest w innym stylu, ekologiczna sypialnia nie zdominuje aranżacji, będzie jedynie uzupełnieniem, które przeniesie domowników w świat natury, za którym tak bardzo tęsknimy.

Zdj. główne: Ali Inay/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak utworzyć idealną kompozycję kwiatową na wyjątkową okazję czy wydarzenie?
Jak utworzyć idealną kompozycję kwiatową na wyjątkową okazję czy wydarzenie?
Odkryj tajniki tworzenia niepowtarzalnych kompozycji kwiatowych, które podkreślą wyjątkowość każdej specjalnej okazji. Przeczytaj i dowiedz się więcej!
Łóżko jednoosobowe – praktyczne porady, które pomogą w wyborze takiego modelu, który zapewni komfortowy sen
Łóżko jednoosobowe – praktyczne porady, które pomogą w wyborze takiego modelu, który zapewni komfortowy sen
Odkryj klucz do komfortowego snu poprzez wybór idealnego łóżka jednoosobowego. Zrozum ważne kryteria wyboru i praktyczne porady, które pomogą Ci dokonać najlepszego wyboru.
Pokój pierwszoklasisty – jak urządzić?
Pokój pierwszoklasisty – jak urządzić?
Kiedy przedszkolak wkracza w świat szkolnych murów, należy się odnowiony pokój. W końcu zostaje uczniem, potrzebuje odpowiednich warunków do nauki. Jak urządzić jego pokój?
Ostatnie wpisy