Mocowanie telewizora do sufitu – czym i jak to zrobić?
Zrób to sam

Mocowanie telewizora do sufitu – czym i jak to zrobić?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Powieszenie telewizora na suficie jest dużą oszczędnością miejsca. W jaki sposób można go tam zamontować?

Uchwyt sufitowy do telewizora

Aby zamocować telewizor na suficie, należy zakupić uchwyt sufitowy do telewizora. Ten rodzaj mocowania wybierany jest najczęściej w pomieszczeniach mieszkalnych na poddaszu lub gdy nie jest możliwy montaż telewizora na ścianie. Lekkie konstrukcje ścian z płyt GK nie są w stanie utrzymać tak dużego obciążenia, jakim jest telewizor.

Najczęściej uchwyty sufitowe wykonane są ze stali malowanej proszkowo. Mają nowoczesny i elegancki design. Mogą utrzymać telewizor o wadze do 60 kg. Uchwyty te mają możliwość pełnej regulacji w pionie i w poziomie.

Składany uchwyt do telewizora ma regulację około 90°C. Dzięki temu można go regulować w sposób komfortowy. Takie rozwiązanie sprawdzi się w sypialni. Dzięki temu można oglądać telewizje na leżąco i zaoszczędzić miejsce.

Montaż  telewizora do sufitu

Przed przystąpieniem do montażu, należy zakupić uchwyt sufitowy dostosowany do własnych potrzeb. Oprócz uchwytu i telewizora niezbędne będą:

  • śruby do mocowania (najczęściej znajdują się w zestawie z uchwytem);
  • wiertła;
  • wiertarko-wkrętarka;
  • drabina;
  • klucze i śrubokręty.

Przed przystąpieniem do prac należy zaznaczyć na suficie miejsca, w których będzie mocowany telewizor. Każdy telewizor ma w innym miejscu uchwyty montażowe. Dlatego trzeba przymocować we właściwych miejscach wsporniki montażowe. Muszą być ustawione tak, aby pokrywały się ze szczelinami do mocowania w telewizorze.

Sufit, do którego będzie mocowany telewizor, powinien być gładki i równy – ułatwia to montaż uchwytu. W zaznaczonych wcześniej miejscach należy przymocować płytę montażową – druga część uchwytu. Podczas montażu należy zwrócić uwagę, aby kołki trzymały się dobrze sufitu. Jeśli będą za luźne, to telewizor może spaść.

Świetnym rozwiązaniem jest wywiercenie otworu w suficie i poprowadzenie przewodów w dół. Innym sposobem jest zamontowanie przedłużenia, które montuje się do uchwytu. W sklepach dostępne są modele uchwytów bez przedłużenia. 

Czy warto zawiesić telewizor na ścianie?

Wszystko zależy od aranżacji wnętrza. Jeśli chcesz oglądać telewizor na leżąco lub w pozycji półleżącej, to powieszenie telewizora na suficie jest świetnym rozwiązaniem.

zdj. główne: Alehandra13/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wełna szklana czy styropian – co jest skuteczniejszą izolacją?
Wełna szklana czy styropian – co jest skuteczniejszą izolacją?
Nie da się ukryć, że jeśli chodzi o docieplenie np. poddasza, to na rynku obecnie mamy całkiem szeroki przekrój materiałów izolacyjnych. Dla przeciętnego użytkownika, który faktycznie chce dołożyć wszelkich starań do tego, by przez wspomniane już poddasze uciekało jak najmniej ciepła, wybór więc jest niezwykle trudny.
Wanny wolnostojące: przegląd najmodniejszych modeli tego sezonu
Wanny wolnostojące: przegląd najmodniejszych modeli tego sezonu
Wszyscy projektanci wnętrz zgodnie stwierdzają: wanny wolnostojące to największy trend tego sezonu, jeśli chodzi o łazienki.
Ile kosztuje i gdzie zrobić wirtualny spacer po nieruchomości na sprzedaż?
Ile kosztuje i gdzie zrobić wirtualny spacer po nieruchomości na sprzedaż?
Nowoczesna technologia umożliwia dokładne obejrzenie nieruchomości podczas wirtualnego spaceru. Sprawdź, gdzie można go wykonać oraz ile kosztuje.
Ostatnie wpisy