Na czym polega praca zbrojarza? Ile można zarobić w tym zawodzie?
Inne

Na czym polega praca zbrojarza? Ile można zarobić w tym zawodzie?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Słyszałeś o zawodzie zbrojarza i zastanawiasz się nad podjęciem zatrudnienia w tej profesji? A czy znasz dokładny zakres obowiązków na takim stanowisku? Sprawdzałeś, ile można zarobić i jak znaleźć atrakcyjne zatrudnienie? Jeśli nie, to świetnie trafiłeś! Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziesz poniżej.

Czym zajmuje się zbrojarz?

W dużym uproszczeniu – zbrojarz zajmuje się przygotowywaniem stali zbrojeniowej i montowaniem szkieletów zbrojeniowych, ale nie tylko! Na czym jeszcze polega ta praca?

  • Na wykonywaniu zbrojeń;
  • na obsłudze specjalistycznych urządzeń (m.in. spawarek, giętarek czy podcinaków); 
  • na wykonywaniu konstrukcji z żelbetu;
  • na układaniu zbrojeń w szalunkach;
  • na obróbce betonu (ręcznej lub za pomocą maszyny).

Mogą to robić jedynie osoby posiadające odpowiednie wykształcenie zawodowe. To jednak nie wszystko! Samo ukończenie szkoły często jest niewystarczające, dlatego warto pogłębiać swoje kwalifikacje. Świetnym rozwiązaniem jest udział w różnego rodzaju specjalistycznych kursach np. z zakresu rysunku technicznego czy materiałoznawstwa.

Jak znaleźć pracę w zawodzie?

Zapotrzebowanie na zbrojarzy największe jest głównie w firmach budowlanych. Jeśli ukończyłeś szkołę i przydatne kursy, a także nie masz żadnych przeciwwskazań do pracy w zawodzie – nie powinieneś mieć żadnych trudności ze znalezieniem zatrudnienia. Zapotrzebowanie na fachowców jest bardzo duże, nie tylko w Polsce, ale też za granicą.

Praca zbrojarz za granicą

Znacznie lepsze warunki zatrudnienia i wyższe zarobki niż w Polsce, oferują przedsiębiorstwa budowlane za granicą np. w Niemczech. Jak znaleźć tam pracę bez ryzyka? Jedną z możliwości jest nawiązanie współpracy z firmą InServ, która od lat zajmuje się organizowaniem zleceń w Niemczech w branży budowlanej. Pracujący tam koordynatorzy znajdą ofertę zgodną z Twoimi oczekiwaniami, a dodatkowo zajmą się wszystkimi formalnościami. Co poza tym? Zapewniają ubezpieczenie na terenie Niemiec, zwrot kosztów przejazdu, wypłacalność, zakwaterowanie, a przede wszystkim atrakcyjne zarobki.

Na czym polega praca zbrojarza? - InServ

Ile zarabia zbrojarz w Polsce a ile za granicą?

Wysokość wynagrodzenia zbrojarza zależy od doświadczenia i umiejętności danej osoby. Jeśli masz na swoim koncie kilka dużych i znanych projektów – możesz liczyć na lepsze stawki niż osoba początkująca. Mediana zarobków w Polsce na tym stanowisku wynosi 4600 zł brutto, co daje 3405 zł na rękę. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w Niemczech, gdzie oferowane stawki godzinowe oscylują w granicach 15-17 euro na rękę. Przy pracy na pełen etat daje to około 13 000 zł miesięcznie, a nie zapominajmy także o możliwości nadgodzin, z których Polacy chętnie korzystają za granicą.

Jakie wymagania należy spełnić, aby pracować za granicą?

Aby znaleźć dobrą pracę w Niemczech, niezbędne jest doświadczenie w zawodzie (minimum 3-letnie), umiejętność obsługi podstawowego sprzętu i dobry stan zdrowia, który pozwoli bez przeszkód pracować w zmiennych warunkach. Kandydat powinien mieć także zmysł technika i posiadać dobrze rozwinięte zdolności manualne, które pozwolą na poprawne wykonywanie powierzonych zadań.

Praca za Granicą - InServ

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dobrać i łączyć kolory mebli w stylu industrialnym?
Jak dobrać i łączyć kolory mebli w stylu industrialnym?
Podoba Ci się styl industrialny, ale zastanawiasz się, jak łączyć kolory, by wszystko do siebie pasowało? Wykorzystaj nasze podpowiedzi i ciesz się pięknymi wnętrzami!
Mała spiżarnia — o czym pamiętać podczas urządzania?
Mała spiżarnia — o czym pamiętać podczas urządzania?
Spiżarnia, nawet niewielka, daje spore możliwości i ułatwia przechowywanie zapasów żywności. Jak ją zorganizować, żeby była funkcjonalna? Podpowiadamy!
Niesamowite pomysły na dekoracje z szyszek!
Niesamowite pomysły na dekoracje z szyszek!
Stwórz oryginalne i piękne dekoracje z szyszek, które zachwycą niejednego gościa, a Ciebie wprawią w wyjątkowy klimat.
Ostatnie wpisy