Co powinno się znaleźć na wyposażeniu warsztatu?
Inne

Co powinno się znaleźć na wyposażeniu warsztatu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Niezależnie od tego, czy dopiero rozpoczynasz przygodę z majsterkowaniem, czy jesteś już specjalistą musisz wiedzieć, jakie narzędzia są niezbędne w Twoim warsztacie. Wiele maszyn znacznie usprawnia i przyspiesza pracę – sprawdź, które z nich warto mieć w swoim warsztacie.

Podstawowe narzędzia

Są pewne elementy, które musisz wziąć pod uwagę jako wyposażenie warsztatu. Przydają się one przede wszystkim przy drobnych poprawkach domowych, ale też w bardziej zaawansowanych projektach. Niezbędne minimum, które musi znaleźć się w każdym warsztacie to:

 • młotek,
 • gwoździe i śruby,
 • miara,
 • poziomica,
 • kombinerki,
 • latarka,
 • taśmy – malarskie, izolacyjne,
 • klej,
 • papier ścierny,
 • piła, np. stołowa,
 • imadło,
 • klucze. 

Zaopatrzony w taki zestaw poradzisz sobie z wieloma zadaniami, które przynosi życie codzienne. Jednak w przypadku osób podchodzących na poważnie do pracy w warsztacie, gdzie będą musiały wykonać trudniejsze czynności, warto zaopatrzyć się w bardziej zaawansowane sprzęty. Nie tylko ułatwią one pracę, ale również przyspieszą wiele czynności.

Sprzęty elektryczne, przydatne w warsztacie

Niektóre czynności wymagają specjalnych narzędzi, które pozwolą Ci bezpiecznie i szybko je wykonać. Urozmaicenie wyposażenia swojego warsztatu przy użyciu tych maszyn znacznie poszerzy Twoje możliwości na polu majsterkowania. Poniżej przedstawiamy urządzenia, które warto rozważyć do swojej pracowni.

Agregaty prądotwórcze – kup online w JP-Tech!
Agregaty prądotwórcze – kup online w JP-Tech!

Agregat prądotwórczy

Przede wszystkim, dobrze jest mieć swój własny agregat prądotwórczy. Dzięki niemu nie musisz się martwić o przeciążenie domowej linii energetycznej. W wypadku posiadania własnego agregatu, nie musisz też martwić się o wykonywanie czynności przy użyciu sprzętów elektrycznych poza warsztatem. Agregat przenośny zapewni Ci prąd nawet w miejscu, gdzie nie jest doprowadzone inne źródło. Warto zwrócić uwagę, aby agregat miał zabezpieczenie przeciążeniowe. W razie przerwy w dostawie prądu np. przez warunki atmosferyczne, możesz też zastosować go do sprzętów domowych.

Maszyny do metalu

W zależności od tego, czym będziesz się zajmował w swoim warsztacie, ważne jest dobranie innych sprzętów. Praca przy obróbce metalu wymaga odpowiedniego sprzętu, który wykona określone czynności, a przy tym będzie bezpieczny. Przykładem takiego sprzętu jest wiertarka stołowa lub kolumnowa. Pozwoli Ci ona na dokładne nawierty pod kątem prostym. Dzięki stołowej wiertarce możesz lepiej kontrolować, na jaką głębokość chcesz wykonywać cięcia. Możesz też rozważyć piłę taśmową do metalu, która umożliwi CI dokładne cięcie blachy, po której możesz kontynuować dalszą obróbkę.

Maszyny do drewna

Przede wszystkim przydadzą się w warsztacie stolarskim. Tutaj warto rozważyć szlifierkę, która pozwoli na obróbkę drewna miękkiego i twardego. W prosty i komfortowy sposób możesz nią szlifować pionowo oraz poziomo. Może też przydać się wiertarko – dłutarka do drewna, dzięki której łatwo wykonasz otwory pod połączenia typu “pióro-wpust”. Inne sprzęty, które mogą się przydać do obróbki drewna to m.in. tokarki czy wyrówniarki, zależnie od wykonywanej pracy.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednie akcesoria do systemów kominowych dla Twojego domu?
Jak wybrać odpowiednie akcesoria do systemów kominowych dla Twojego domu?
Dowiedz się, jak dobrze zaprojektować system kominowy w domu, zrozumieć rodzaje akcesoriów kominowych dostępnych na rynku i dowiedz się, jak wybrać te najodpowiedniejsze dla Twoich potrzeb.
Czarna armatura w łazience – jak łączyć ją z wyposażeniem?
Czarna armatura w łazience – jak łączyć ją z wyposażeniem?
Pomyśl o czarnej armaturze. Ten trend cenią fani wyszukanego designu. Zobacz, z czym połączyć czarną armaturę łazienkową.
Co zrobić, aby z domu nie uciekało ciepło?
Co zrobić, aby z domu nie uciekało ciepło?
Ciepło uciekające z wnętrza generuje wyższe koszty ogrzewania. Przeczytaj, jak możesz ograniczyć utratę ciepła z budynku i poprawić swój komfort w czasie zimy.
Ostatnie wpisy