Licytacje komornicze w dolnośląskim – sprawdź, czy to rozwiązanie dla Ciebie!
Inne

Licytacje komornicze w dolnośląskim – sprawdź, czy to rozwiązanie dla Ciebie!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Inwestorzy poszukujący nieruchomości do zakupu, najczęściej weryfikują oferty dostępne na rynku komercyjnym lub zgłaszają się do właścicieli prywatnych z ofertą kupna. Istnieje jednak alternatywne rozwiązanie, które warto poznać – być może okaże się ono odpowiednie dla Ciebie. Mowa o licytacjach komorniczych. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, na czym polegają i kiedy stanowią trafną propozycję.

Zakup nieruchomości od komornika – kiedy się opłaca?

Oferta, jaką tworzą licytacje komornicze w dolnośląskim, to propozycja dla tych inwestorów, którzy:

  • dysponują wystarczającą ilością gotówki, aby wpłacić wadium – to obowiązkowa rękojmia będąca warunkiem przystąpienia do licytacji,
  • mają możliwość zapłaty całej kwoty w wyznaczonym terminie – po wygranej licytacji oferent ma na to około dwóch tygodni,
  • poszukują gruntów, domów, mieszkań lub lokali usługowych, a nawet obiektów przemysłowych – przez komornika przejmowane są rozmaite nieruchomości, dlatego możliwości są zróżnicowane.

Jak przebiega licytacja komornicza nieruchomości?

To stosunkowo prosta procedura, której przebieg jest nadzorowany przez komornika oraz sąd. Przed podjęciem decyzji o udziale w licytacji, koniecznie zapoznaj się z treścią księgi wieczystej, umów się na oglądanie obiektu i oszacuj swoje możliwości finansowe. Jak już wspomniano, wymagana jest wpłata wadium – jest ono zwrotne, jeżeli Twoja oferta nie wygra. Jeśli jednak uda Ci się dokonać przybicia, kwota rękojmi zostanie wliczona na poczet pozostałej płatności.

Dwa terminy licytacji – jakie ceny wywoławcze obowiązują?

W pierwszym terminie kwota wywołania wynosi 3/4 oszacowanej wartości, w drugim – jeśli nieruchomość nie zostanie sprzedana za pierwszym razem – spada do 2/3. Pamiętaj jednak, że są to kwoty, od jakich rozpoczyna się licytację – to od jej przebiegu, liczby zainteresowanych zakupem oraz oferowanych przez nich sum zależy ostateczna cena.

Zastanawiasz się, czy warto wziąć udział w licytacji komorniczej? Sprawdź dostępne oferty i podejmij decyzję!

Jeżeli poszukujesz nieruchomości do zakupu, sprawdź najnowsze licytacje komornicze w dolnośląskim i przekonaj się, jakie obiekty są wystawiane na sprzedaż. Dysponując wystarczającą ilością gotówki i przy odrobinie szczęścia, masz szansę nabyć dom, mieszkanie, działkę lub lokal w cenie konkurencyjnej w stosunku do rynku komercyjnego.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pasy na ścianie – jak pomalować, aby były modne?
Pasy na ścianie – jak pomalować, aby były modne?
Szukasz sposobu na swoje wnętrze? Pomyśl o ścianie w paski! Ta wyjątkowa dekoracja może całkowicie odmienić Twoje pomieszczenie. Zobacz, jak stworzyć udaną kompozycję.
Jak zrobić pisanki na szydełku?
Jak zrobić pisanki na szydełku?
Może w tym roku postawisz na samodzielnie wykonane dekoracje? Rewelacyjnie będą wyglądać pisanki zrobione na szydełku. Jak je zrobić?
Współpraca z projektantem – na co zwrócić uwagę?
Współpraca z projektantem – na co zwrócić uwagę?
Planujesz remont lub szybką metamorfozę wnętrza? Chcesz nawiązać współpracę z projektantem? Sprawdź, na co warto zwrócić szczególną uwagę!
Ostatnie wpisy