Licytacje komornicze w dolnośląskim – sprawdź, czy to rozwiązanie dla Ciebie!
Inne

Licytacje komornicze w dolnośląskim – sprawdź, czy to rozwiązanie dla Ciebie!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Inwestorzy poszukujący nieruchomości do zakupu, najczęściej weryfikują oferty dostępne na rynku komercyjnym lub zgłaszają się do właścicieli prywatnych z ofertą kupna. Istnieje jednak alternatywne rozwiązanie, które warto poznać – być może okaże się ono odpowiednie dla Ciebie. Mowa o licytacjach komorniczych. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, na czym polegają i kiedy stanowią trafną propozycję.

Zakup nieruchomości od komornika – kiedy się opłaca?

Oferta, jaką tworzą licytacje komornicze w dolnośląskim, to propozycja dla tych inwestorów, którzy:

  • dysponują wystarczającą ilością gotówki, aby wpłacić wadium – to obowiązkowa rękojmia będąca warunkiem przystąpienia do licytacji,
  • mają możliwość zapłaty całej kwoty w wyznaczonym terminie – po wygranej licytacji oferent ma na to około dwóch tygodni,
  • poszukują gruntów, domów, mieszkań lub lokali usługowych, a nawet obiektów przemysłowych – przez komornika przejmowane są rozmaite nieruchomości, dlatego możliwości są zróżnicowane.

Jak przebiega licytacja komornicza nieruchomości?

To stosunkowo prosta procedura, której przebieg jest nadzorowany przez komornika oraz sąd. Przed podjęciem decyzji o udziale w licytacji, koniecznie zapoznaj się z treścią księgi wieczystej, umów się na oglądanie obiektu i oszacuj swoje możliwości finansowe. Jak już wspomniano, wymagana jest wpłata wadium – jest ono zwrotne, jeżeli Twoja oferta nie wygra. Jeśli jednak uda Ci się dokonać przybicia, kwota rękojmi zostanie wliczona na poczet pozostałej płatności.

Dwa terminy licytacji – jakie ceny wywoławcze obowiązują?

W pierwszym terminie kwota wywołania wynosi 3/4 oszacowanej wartości, w drugim – jeśli nieruchomość nie zostanie sprzedana za pierwszym razem – spada do 2/3. Pamiętaj jednak, że są to kwoty, od jakich rozpoczyna się licytację – to od jej przebiegu, liczby zainteresowanych zakupem oraz oferowanych przez nich sum zależy ostateczna cena.

Zastanawiasz się, czy warto wziąć udział w licytacji komorniczej? Sprawdź dostępne oferty i podejmij decyzję!

Jeżeli poszukujesz nieruchomości do zakupu, sprawdź najnowsze licytacje komornicze w dolnośląskim i przekonaj się, jakie obiekty są wystawiane na sprzedaż. Dysponując wystarczającą ilością gotówki i przy odrobinie szczęścia, masz szansę nabyć dom, mieszkanie, działkę lub lokal w cenie konkurencyjnej w stosunku do rynku komercyjnego.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Poznaj trendy w aranżacji wnętrz na 2022
Poznaj trendy w aranżacji wnętrz na 2022
Planujesz odświeżenie swojego domu? Sprawdź, co będzie modne w 2022 roku
Jak wybrać idealne krzesła barowe do twojej kuchni?
Jak wybrać idealne krzesła barowe do twojej kuchni?
Zastanawiasz się nad wyborem idealnych krzeseł barowych do swojej kuchni? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, na co zwrócić uwagę, wybierając krzesła, które będą nie tylko stylowe, ale i funkcjonalne.
Obrusy na sezonowe okazje – jak tworzyć tematyczne dekoracje na specjalne święta?
Obrusy na sezonowe okazje – jak tworzyć tematyczne dekoracje na specjalne święta?
Obrusy na sezonowe okazje - twórz wyjątkowe aranżacje stołu, które ożywią każdą okoliczność.
Ostatnie wpisy