Jak stworzyć nowoczesne i funkcjonalne miejsce do pracy zdalnej?
BiuroWnętrza

Jak stworzyć nowoczesne i funkcjonalne miejsce do pracy zdalnej?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Pandemia koronawirusa przyczyniła się do tego, że wiele firm wprowadziło możliwość pracy z domu. Model pracy zdalnej najczęściej wybierany jest przez freelancerów – grafików, rysowników, copywriterów, tłumaczy, redaktorów czy rekruterów. Praca zdalna ma wiele zalet, ale wymaga od pracownika umiejętności technicznych, samodzielnej organizacji pracy oraz stworzenia komfortowego stanowiska do jej wykonywania. Przeczytaj, jak umiejętnie zorganizować domowe biuro.

Odpowiedni sprzęt elektroniczny

Komputer z dostępem do sieci to podstawowe narzędzie pracy zdalnej. Warto zainwestować w szeroki monitor, który pozwoli Ci pracować na wielu oknach jednocześnie, a także będzie bardziej komfortowy dla Twojego wzroku.

Długotrwała praca biurowa – zwłaszcza wykonywana przed standardowym ekranem i przy słabym oświetleniu – może powodować spory dyskomfort. Dzięki dużej przekątnej monitora i technologiom wspomagającym użytkowanie, takim jak filtr niebieskiego światła, wykonywanie zleceń będzie przyjemniejsze i bardziej efektywne. Szczególnie graficy, używający na co dzień specjalistycznych programów, powinni zainwestować w wysokiej jakości monitor, który pozwoli lepiej zadbać o szczegóły projektu. Szeroki wybór monitorów i akcesoriów komputerowych znajdziesz na: https://avpoint.pl.

Ergonomia pracy

Warto zadbać o odpowiednią ergonomię pracy biurowej, która w dłuższej perspektywie przekłada się na większą efektywność i lepsze samopoczucie.

Przede wszystkim krzesło do pracy zdalnej powinno posiadać regulowaną wysokość siedziska i oparcia. Siedzisko powinno być ustawione na takiej wysokości, żeby ręce położone na biurku tworzyły kąt prosty w łokciu. Dla zachowania odpowiedniej postawy kolana powinny być zgięte pod kątem dziewięćdziesięciu stopni względem podłogi. W przypadku stóp warto zadbać o to, żeby spoczywały one płasko na podłodze – jeśli nie masz biurka z regulowaną wysokością, możesz zastosować do tego specjalny podnóżek.

Obecnie dużą popularnością cieszą się biurka do pracy siedząco-stojącej, dzięki którym jest możliwa regulacja wysokości blatu i częste zmiany postawy. Powierzchnia biurka powinna być wystarczająco szeroka, aby zmieścił się na niej komputer wraz z niezbędnymi do pracy akcesoriami. Jeśli zmagasz się z bólami karku i szyi, zainwestuj w podstawkę pod monitor. Ekran umieszczony na wysokości wzroku zredukuje napięcia w obrębie ramion i karku.

Przestrzeń dostosowana do potrzeb

Jeśli chodzi o wystrój domowego biura, to dobrze sprawdzą się neutralne, łagodne dla oczu kolory. Warto zadbać o wyciszenie przestrzeni od hałasów z zewnątrz. Duże znaczenie dla miejsca pracy ma także oświetlenie i dostęp do świeżego powietrza. Źródło światła nie powinno być umieszczone bezpośrednio za ekranem, aby nie męczyć wzroku i odwracać uwagi od monitora. Natomiast pokój, w którym pracujemy, powinien być regularnie wietrzony. Jeśli jakość powietrza nie jest zadowalająca, warto zainwestować w oczyszczacz powietrza albo wyposażyć dom w rośliny.

Długotrwała praca przed komputerem wymaga regularnych przerw – powinno się je robić po każdej godzinie przepracowanej przed ekranem. Przestrzeganie zasad BHP podczas pracy zdalnej ma duże znaczenie dla zdrowia pracowników. Warto zadbać o równowagę między pracą i odpoczynkiem, a także oddzielić miejsca spożywania posiłków od stanowiska pracy. Osoby pracujące zdalnie powinny również oddawać się regularnej aktywności fizycznej i wykonywać okresowe badania wzroku.

Zdj. główne: Grovemade/unsplash.com  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym należy się kierować przy urządzaniu tarasu?
Czym należy się kierować przy urządzaniu tarasu?
Taras to przedłużenie Twojego domu. Zadbaj o to, aby był piękny i funkcjonalny. Sprawdź, co wziąć pod uwagę, planując to miejsce.
Przygotowujemy balkon na wiosnę! Jakie rośliny i dekoracje wybrać?
Przygotowujemy balkon na wiosnę! Jakie rośliny i dekoracje wybrać?
Wiosna za pasem, a pomysłów na dekorację twojego balkonu brak? Sprawdź, jak możesz ozdobić swój balkon i zamienić go w przytulny kącik.
Kara za brak skrzynki pocztowej – rząd podniósł ceny
Kara za brak skrzynki pocztowej – rząd podniósł ceny
Od niedawna za brak skrzynki pocztowej zapłacimy znacznie wyższą karę. Koniecznie sprawdź, jakie zmiany nastąpiły w przepisach.
Ostatnie wpisy