Jaki odkurzacz do liści kupić? Wszystko, co musisz wiedzieć
Na zewnątrzRośliny

Jaki odkurzacz do liści kupić? Wszystko, co musisz wiedzieć

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Odkurzacze ogrodowe i dmuchawy mogą pomóc w żmudnym zbieraniu opadłych liści. Wiele modeli łączy w sobie funkcję nadmuchu i próżni. Zazwyczaj rozdrabniają suche listki i małe gałązki, dzięki czemu są one od razu gotowe do kompostowania. Pamiętaj, by nie zbierać nimi kamieni i duch gałęzi, w przeciwnym razie możesz uszkodzić urządzenie. 

Popularne urządzenia do zbierania liści 

Producenci proponują zarówno elektryczne, jak i spalinowe urządzenia do zbierania liści. Możesz je stosować przez cały rok. Wybierając konkretny model, weź pod uwagę swoje potrzeby i oczekiwania. 

Dużą popularnością cieszą się elektryczne dmuchawy. Możesz je lekko i łatwo przenosić. Nie generują dużego hałasu, więc zapewniają przyjemne użytkowanie. Nie wymagają skomplikowanej konserwacji. Nie musisz myśleć o dolewaniu paliwa i wymianie oleju. Jeśli jesteś początkującym ogrodnikiem, z pewnością przypadną Ci do gustu.

 W ofercie znajdziesz zarówno bezprzewodowe dmuchawy, jak i modele na kabel. Zazwyczaj mogą też pełnić funkcję ręcznego odkurzacza do liści. W przeszłości sprzęt elektryczny uznawany był za słabszy od maszyn gazowych. Obecnie różnice zostały zniwelowane praktycznie do zera.

Kiedy warto kupić dmuchawę spalinową?

Niezmiennie dużą popularnością cieszą się dmuchawy spalinowe, czyli solidne odkurzacze ogrodowe. Przypadną do gustu zarówno początkującym, jak i doświadczonym ogrodnikom. Pozwalają perfekcyjnie zadbać o trawnik. Niezależnie od tego, czy chcesz usunąć liście, czy ścinki trawy, wspomniane urządzenia oferują dużą moc, a także długi czas pracy. Wyposażone są w pojemny zbiornik paliwa, dzięki czemu nie musisz robić sobie przerwy.

Jeżeli masz duży ogród, zwróć uwagę na spalinowe dmuchawy. Proponowane urządzenia są na tyle mocne, by poradzić sobie z upartymi kępami liści. Musisz jednak zadbać o silnik benzynowy, by działały niezawodnie. Nie wybaczają niewłaściwej konserwacji lub niewłaściwego użytkowania. Bezpieczne przechowywanie, transport i tankowanie paliwa mogą stanowić problem dla wielu użytkowników. Trudno też dyskretnie obsługiwać spalinową dmuchawę. Robi dużo hałasu, a zapach spalin pokrywający włosy i ubrania przenosi się również do sąsiednich posesji. Zwykle jest cięższa niż model elektryczny, na szczęście możesz ją zarzucić na plecy.

Najważniejsze zalety odkurzaczy do liści

W ofercie sklepów ogrodniczych znajdziesz też profesjonalne odkurzacze do liści. Zbierają prawie wszystkie odpadki, które napotkają na swej drodze. Pozwalają sprawnie usunąć listki, igły sosnowe i ścinki trawy. Niektóre modele poradzą sobie nawet z szyszkami. Podobnie jak dmuchawy, odkurzacze ogrodowe dostępne są w kilku wersjach, dzięki czemu dopasujesz je idealnie do czekających Cię zadań. 

Lekkie i łatwe do przechowywania, ręczne odkurzacze do liści wyposażone są najczęściej w praktyczny system regulacji. Dzięki temu w każdej chwili możesz go przełączyć z trybu odkurzacza na dmuchawę i odwrotnie. Jeżeli masz duży ogród lub nie chcesz nosić urządzenia, zwróć uwagę na modele spalinowe. Musisz się jednak liczyć z tym, że proponowany sprzęt jest zdecydowanie głośniejszy i trudniejszy w obsłudze. Zwykle potrafi mulczować zebrane odpadki na drobne cząstki, co pozwoli zebrać Ci więcej liści, zanim będziesz musiał opróżnić torbę.

Aby zwiększyć wszechstronność odkurzacza ogrodowego, rozważ zakup węża. Ułatwi sprzątanie tarasów, werand i innych małych przestrzeni. Jego plusem jest bardzo atrakcyjna cena. 

Jakie sprzęty przydają się jeszcze w ogrodzie?

Warto przy okazji wspomnieć o zamiatarce do trawników, którą można podłączyć do kosiarki samojezdnej. Dzięki niej będziesz się cieszyć nieskazitelnym ogrodem, nie wkładając w to dużego wysiłku. Zamiatarki z górnej półki usuwają śmieci nie tylko z trawy, ale też twardych powierzchni, takich jak podjazd lub podłoga garażu. Wybierz model, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. 

Jeśli po całej Twojej posiadłości rozrzucone są orzechy i szyszki, wybierz odkurzacz zbieracz. To rewelacyjna maszyna, która pozwala szybko zebrać kasztany, żołędzie, orzechy i buczyny. Jeżeli jednak masz problem z wszechobecnymi liśćmi, igłami sosnowymi i ścinkami trawy, zdecyduj się na zamiatarkę.

Zwróć też uwagę na rozdrabniacze do gałęzi. Sprawdzą się idealnie podczas sezonowych prac ogrodowych. Mają oddzielną rynnę, przez którą możesz podawać gałęzie. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak prawidłowo odwodnić teren budowy – praktyczne wskazówki
Jak prawidłowo odwodnić teren budowy – praktyczne wskazówki
Poznaj sposób na prawidłowe odwodnienie terenu budowy. Praktyczne wskazówki i efektywne metody, które chronią budowę przed wilgocią i zniszczeniami.
Proste sposoby na ozdobienie salonu
Proste sposoby na ozdobienie salonu
Salon jest jednym z ważniejszych wnętrz w domu lub mieszkaniu. Warto więc zadbać o jego przytulny i miły wystrój, aby spędzanie w nim czasu było czystą przyjemnością. Możesz to osiągnąć dzięki ciekawym dekoracjom. Podpowiadamy, jak w prosty sposób możesz ozdobić swój salon i nadać mu niepowtarzalny charakter.
Koronawirus a targi wnętrzarskie – sprawdź najnowsze daty wydarzeń
Koronawirus a targi wnętrzarskie – sprawdź najnowsze daty wydarzeń
Ze względu na pandemię koronawirusa targi wnętrzarskie zostały przeniesione na przyszły rok. Sprawdź dokładne daty tych wydarzeń!
Ostatnie wpisy