Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Szukasz kanapy lub sofy, która wpisze się w wystrój Twojego salonu, a ponadto będzie wygodna i pozwoli Ci komfortowo spędzać na niej swój wolny czas? Rozważasz zakupu kanapy skórzanej lub klasycznej sofy? Obydwa rozwiązania mają swoje solidne argumenty. Przekonaj się jakie i zdecyduj, które rozwiązanie akurat dla Ciebie okaże się korzystniejsze.
Zapewne masz przed oczami kanapy skórzane ze starych filmów lub fotografii, które prezentują się naprawdę elegancko i luksusowo, a wręcz majestatycznie. Jeśli marzysz o takiej kanapie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby postawić ją w swoim salonie. Warto jednak przekonać się, czy na pewno jest to trafiony pomysł.
Kanapa pokryta skórą będzie prezentować się niezwykle elegancko, jednak trzeba pamiętać o tym, że musi ona pasować do wystroju salonu. W przeciwnym razie może wyglądać nieco karkołomnie. Jeśli urządzasz swój salon elegancko, nie brakuje w nim drewnianych, vintage’owych mebli lub – w drugą stronę – nowoczesnych, wykończonych na wysoki połysk w ciemnych kolorach, wówczas kanapa skórzana na pewno będzie świetnym uzupełnieniem Twojego pokoju dziennego.
Skóra naturalna może zachować idealny wygląd i pierwotne właściwości przez naprawdę długi czas. Wymaga jednak stosownej pielęgnacji, dlatego na skórzaną kanapę zdecyduj się wtedy, kiedy będziesz w stanie wygospodarować na to czas. Jakimi zasadami kierować się przy pielęgnacji sofy skórzanej?
Sofa klasyczna jest meblem, który a pewno łatwiej będzie wkomponować w salon niż kanapę skórzaną. W przypadku tapicerowanych modeli design jest zwykle mniej ekstrawagancki, przez co pasujący do większej ilości zróżnicowanych stylistyk. Oczywiście należy pamiętać o tym, że dobór pasującej do estetyki salonu sofy jest kluczem do tego, aby cieszyć się szykownym i gustownym wnętrzem.
Klasyczne sofy okażą się lepszym rozwiązaniem dla osób, które spędzają na kanapie w salonie sporo czasu – np. czytając, oglądając filmy czy ucinając popołudniowe drzemki. Miękka tapicerka pozwoli bardzo wygodnie rozsiąść się lub położyć – w przeciwieństwie do nagrzanej i zwilżonej od ciepłoty ciała skóry nie będzie przyklejać się do Twojego ciała. Skórzane kanapy wymagają zatem w codziennym użytku narzucenia na nie dobrego nakrycia.
Tapicerki welurowe lub wykonane z innych materiałów, np. alcantary, są nieco trudniejsze w utrzymaniu niż skóra. Jeśli chcesz zachować ich jakość i wygląd, musisz regularnie je odkurzać i prać. Niestety wymaga to nieco więcej zachodu niż dość łatwe i mało wymagające czyszczenie skórzanych kanap. Ponadto wyprana tapicerka będzie potrzebowała czasu, żeby wyschnąć, dlatego nie od razu po czyszczeniu można ją użytkować.
Wiesz już, czym charakteryzują się skórzane i tapicerowane kanapy i sofy. Teraz odpowiedz sobie na kilka pytań dotyczących aranżacji salonu, sposobu użytkowania mebla czy wreszcie wymaganej pielęgnacji. Jeśli udzielisz sobie na nie wyczerpujących i szczerych odpowiedzi, na pewno będzie Ci łatwiej dokonać właściwego wyboru.
Zdj. główne: materiały klienta