Klimatyzator jako oczyszczacz powietrza?
RoślinyWewnątrz

Klimatyzator jako oczyszczacz powietrza?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Czy kojarzony wyłącznie z funkcją chłodzenia klimatyzator, może także pełnić funkcję oczyszczacza powietrza? Sprawdź co oferują współczesne modele klimatyzacji.

Zwykle w okresie jesienno-zimowym mamy do czynienia z pogarszającą się jakością powietrza. Na rynku mamy wiele urządzeń, które służą do poprawy tej jakości jak np. oczyszczacze powietrza. Jednak czy warto kupować specjalne urządzenie do filtracji i oczyszczania powietrza, gdy możemy taką funkcję mieć w klimatyzatorze? Nowoczesne klimatyzatory coraz częściej mają także dodatkowe funkcje nie tylko związane z ochładzaniem czy ogrzewaniem – może to być również filtracja powietrza przez co poprawia się jego jakość w pomieszczeniu.

Klimatyzator — chłodzi, grzeje i filtruje

Klimatyzator został stworzony do schładzania pomieszczeń ale często takie urządzenie może również pomóc w sezonie grzewczym. Jeśli urządzenie jest wyposażone w odpowiednie filtry może również pełnić rolę oczyszczacza powietrza. Jeśli rozważasz zakup oczyszczacza oraz klimatyzatora, zastanów się czy nie warto kupić tylko jedno urządzenie. Dostępna na rynku marka ANDE posiada w swojej ofercie klimatyzatory wyposażone w specjalne filtry wspomagające oczyszczanie powietrza, być może to będzie idealne rozwiązanie na zbliżający się sezon jesienno-zimowy.

Klimatyzator jako oczyszczacz

Filtry 

Aby klimatyzator pełni funkcję oczyszczacza powinien posiadać odpowiednie rodzaje filtrów.

Oto kilka przykładów: 

  • filtr powietrza — standardowe wyposażenie klimatyzatora, usuwające kurz i pył;
  • filtry oczyszczające powietrze, których zadaniem jest usunięcie zapachów oraz drobniejszych cząstek;
  • filtry antybakteryjne  przeznaczone do usuwania i unieszkodliwienia bakterii, wirusów, roztoczy.

Cząsteczki, z których składa się smog, są na tyle niewielkie, że nie każdy filtr jest w stanie je wyłapać. Jednak marka klimatyzatorów ANDE posiada rozwiązanie w postaci specjalnych filtrów, które pomagają w wyłapywaniu zanieczyszczeń z powietrza. Wszystkie modele ANDE są wyposażone w filtr antybakteryjny oraz filtr PM 2.5, który usuwa 99,9% zanieczyszczeń, również tych, z którymi stykamy się w sezonie “smogowym”.

Oprócz standardowych filtrów producent umożliwia dokupienie dodatkowych filtrów np. z aktywnym węglem, 3 w 1, z witaminą C lub z jonami srebra.

.

Jonizator

Innym sposobem na polepszenie jakości powietrza w pomieszczeniu jest jonizator. Produkuje on dobre dla zdrowia ujemne jony, usuwa nieprzyjemny zapach i substancje szkodliwe poprzez wchodzenie w reakcję chemiczną z zanieczyszczonymi cząsteczkami. Jednak wszystkie modele klimatyzatorów z oferty ANDE mają wbudowany jonizator powietrza, dzięki czemu jeszcze lepiej poprawiają stan powietrza.

Zużycie energii

Poza funkcjami oczyszczającymi powietrze, warto przemyśleć zużycie energii. Kupując oczyszczacz powietrza narażamy się na dodatkowe koszty związane z działaniem urządzenia. Jednak klimatyzatory ANDE dzięki wbudowanym i dodatkowym funkcjom, mogą chłodzić, ogrzewać, oczyszczać powietrze przy bardzo niskim zużyciu energii. 

Dzięki zastosowaniu silników wentylatorów sprężarek typu BLDC osiągają klasę energetyczną A++ (model Queen A+++). 

Co istotne, wszystkie modele klimatyzatorów ANDE pracują w oparciu o najnowszy ekologiczny czynnik chłodniczy R32, który cechuje się zwiększeniem efektywności energetycznej, wpływa na bezpieczeństwo użytkowania oraz niską toksyczność. W związku z tym nie powoduje niszczenia warstwy ozonowej oraz posiada bardzo niski współczynnik tworzenia efektu cieplarnianego.

Dopasuj model idealny dla siebie

W ofercie firmy znajdują się cztery serie klimatyzatorów domowych, ściennych o zróżnicowanych funkcjach, dostosowanych do potrzeb klientów – bezpieczne dla dzieci i alergików. Bez względu na warunki pogodowe możesz mieć idealną temperaturę wewnątrz, szczególnie przed zbliżającym się sezonem grzewczym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Poznaj trendy w aranżacji wnętrz na 2022
Poznaj trendy w aranżacji wnętrz na 2022
Planujesz odświeżenie swojego domu? Sprawdź, co będzie modne w 2022 roku
Zakątki natury w twoim domu – wprowadzanie elementów roślinnych do aranżacji wnętrz
Zakątki natury w twoim domu – wprowadzanie elementów roślinnych do aranżacji wnętrz
Odkryj sekrety tworzenia pięknych wnętrz z wykorzystaniem roślin. Przeczytaj nasz artykuł i zainspiruj się, jak wprowadzić więcej natury do swojego domu.
Jak ozdobić dom na Boże Narodzenie?
Jak ozdobić dom na Boże Narodzenie?
Nie masz pomysłu na świąteczne dekoracje do domu? Podpowiadamy, jak łatwo, ale efektownie udekorować dom na Boże Narodzenie!
Ostatnie wpisy