Przegląd inteligentnych rozwiązań do łazienki
ŁazienkaWnętrza

Przegląd inteligentnych rozwiązań do łazienki

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Nowoczesna łazienka nie musi wcale prezentować się jak pomieszczenie z futurystycznych wizji. Dlatego też specjalnie z myślą o miłośnikach funkcjonalnych wnętrz zebraliśmy w jednym miejscu najciekawsze inteligentne rozwiązania dedykowane do łazienek. 

Jak inteligentne rozwiązania zmieniają łazienki? 

Współczesna łazienka to coś więcej niż tylko pomieszczenie, w którym dbamy o swoją higienę i załatwiamy potrzeby fizjologiczne. Coraz częściej jest ona miejscem odpoczynku i relaksu po ciężkim dniu. Zastosowanie inteligentnych rozwiązań, jakie dostarczają nowoczesne technologie, sprawia natomiast, że korzystanie z niej staje się o wiele przyjemniejsze i wygodniejsze. Niekiedy elementy te nie wymagają dużych nakładów finansowych, a jedynie zaplanowania ich w momencie przeprowadzania remontu czy projektowania tego wnętrza. Dlatego warto je poznać dokładniej, aby móc z nich skorzystać w przyszłości. 

Top pięć inteligentnych rozwiązań na miarę łazienek XXI wieku

Poniżej prezentujemy pięć subiektywnie najlepszych rozwiązań, których zastosowanie w łazienkach daje oszałamiające efekty. 

Aktywne szkło 

Pierwszym z nich jest zastosowanie aktywnego szkła, które pod wpływem energii elektrycznej zmienia swoją przezierność. Tego typu element w łazience pozwala zachować przezroczystość szkła, kiedy chcemy jej dany fragment oświetlić światłem padającym na całe pomieszczenie oraz jednocześnie w kilka sekund zagwarantuje pełną prywatność. Wystarczy nacisnąć przycisk, aby zmienić właściwości takiego szkła. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej klasy szczelności jest ono w pełni bezpieczne w użytkowaniu nawet w trakcie kontaktu z wodą. 

Lustro z wbudowanym ekranem 

Kolejne rozwiązanie przeznaczone jest dla miłośników porannych wiadomości. Dzięki lustrze z wbudowanym ekranem nie będziesz już musiał myć zębów w salonie, kapiąc pastą na dywan. Wystarczy nacisnąć guzik, a na powierzchni lustra wyświetli się obraz. Lustro z ekranem to także świetny pomysł na wieczorną kąpiel przy świecach i ulubionej komedii. Z pewnością zrobi ono także wrażenie na naszych gościach. 

Zdalne sterowanie nastrojem 

Znasz takie chwile kiedy po ciężkim dniu nie marzysz o niczym innym jak o powrocie do domu i gorącej, odprężającej kąpieli przy świecach? A czy wiesz, że marząc o niej w pracy, możesz już ją sobie zdalnie zaplanować i urządzić? Rozwiązanie to wymaga sterowania zdalnego oświetleniem oraz dopływem wody i określane jest jako ustawianie scen. Dzięki niemu za pomocą smartphona i aplikacji można ustawić, aby wanna napełniła się wodą o określonej temperaturze, a światło zostało zgaszone, tworząc wspaniały nastrój. W przypadku zastosowania kolejnego z omawianych rozwiązań możliwe jest włączenie także ulubionej muzyki. 

Wbudowane nagłośnienie

Kolejnym rozwiązaniem, którego nie powinno zabraknąć w nowoczesnej łazience, jest wbudowane nagłośnienie. Najczęściej tego typu głośniki montowane są w suficie lub w górnych częściach ścian. Umożliwiają połączenie się z nimi zdalnie przez WiFi lub Bluetooth, dzięki czemu raz na zawsze można zapomnieć o puszczaniu muzyki z telefonu czy głośników przenośnych. Dużą zaletą tego rozwiązania jest to, że stosowane w nich głośniki są całkowicie odporne na wilgoć, dzięki czemu jakość wydobywającego się z nich dźwięku jest zawsze perfekcyjna. 

Oświetlenie zdalne

Ostatnim proponowanym przez nas rozwiązaniem jest oświetlenie sterowane zdalnie. W budżetowej wersji można wykorzystać po prostu żarówki załączające się automatycznie po wykryciu ruchu. Jednak wygodniejszą opcją są lampy sterowane za pomocą aplikacji na urządzenia, które pozwalają ustawić za ich pomocą natężenie światła, czas jego świecenia czy też temperaturę barwową, wpływającą na nasz nastrój. 

Wszystkie rozwiązania wymienione powyżej są dostępne na rynku i można je z powodzeniem zastosować w swojej łazience. Dzięki temu zyska ona nowy, lepszy wymiar i stanie się miejscem przyjaznym dla każdego! 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co warto wiedzieć o pigmentach?
Co warto wiedzieć o pigmentach?
W tym poradniku przedstawimy podstawowe informacje o pigmentach oraz wskazówki dotyczące ich wykorzystywania.
Modny golden rose w Twojej jadalni – zobacz inspiracje!
Modny golden rose w Twojej jadalni – zobacz inspiracje!
Golden rose to piękny i wszechstronny odcień. Sprawdź, z jakimi dodatkami będzie się najlepiej prezentował w jadalni.
Cyklinowanie parkietu – metody i efekty
Cyklinowanie parkietu – metody i efekty
Poznaj różne metody cyklinowania parkietu i sprawdź jakie efekty możesz uzyskać. Zrozum, jak prawidłowe cyklinowanie może odmienić wygląd Twojego podłogi.
Ostatnie wpisy