Przygotuj swój dom na sezon grzewczy – co warto zrobić?
SalonWnętrza

Przygotuj swój dom na sezon grzewczy – co warto zrobić?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sezon grzewczy w wielu mieszkaniach zaczyna się w październiku lub na początku listopada. Wiele zależy od tego, kiedy rozpoczną się lokalne ochłodzenia. Najczęściej administracja bloków decyduje się na rozpoczęcie sezonu grzewczego w momencie, kiedy temperatura wieczorem spada poniżej 0 stopni Celsjusza. Warto przygotować się do okresu grzewczego, by nie było przykrych niespodzianek.

Jak przygotować się do sezonu grzewczego?

Bardzo ważne jest regularne konserwowanie grzejników. Przed sezonem grzewczym należy je odpowietrzyć, by zapewnić maksymalny komfort cieplny zimą. Zapowietrzone grzejniki nie pozwalają na pełne wykorzystanie energii cieplnej. Jeśli usłyszymy bulgoczący dźwięk to znak, że grzejnik jest zapowietrzony. Należy wtedy użyć klucza odpowietrzającego. 

Nie możemy również całkowicie wyłączać grzejników. Ponowne ogrzanie wychłodzonego pomieszczenia jest bardzo trudne. Najlepiej ustawić grzejnik na 2 lub 3. Nowoczesne termostaty pozwalają dostosować temperaturę grzejnika do panującej za oknem pogody.

Upewnij się, że wokół grzejników jest dostępna wolna przestrzeń, dzięki czemu przepływ ciepłego powietrza nie będzie blokowany.

Zadbaj również o prawidłową wilgotność w mieszkaniu. Można zrobić to za pomocą nawilżacza powietrza. Nie zapominaj o częstym wietrzeniu pomieszczeń – pomoże to usunąć ewentualny nadmiar wilgoci.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Piękne wnętrza prosto z Instagrama i Pinteresta
Piękne wnętrza prosto z Instagrama i Pinteresta
Szukasz inspiracji? A może chcesz zmienić coś w swoim mieszkaniu, ale nie do końca wiesz co? Oto kilka naprawdę pięknych wnętrz z Instagrama i Pinteresta!
Taras z ogrodem – jak dbać i urządzić?
Taras z ogrodem – jak dbać i urządzić?
Chcesz przeprowadzić metamorfozę swojego tarasu? Nie wiesz jak urządzić balkon z ogrodem? Koniecznie sprawdź ten artykuł.
Trendy w funkcjonalnych dekoracjach zewnętrznych: Jak podkreślić charakter Twojego domu
Trendy w funkcjonalnych dekoracjach zewnętrznych: Jak podkreślić charakter Twojego domu
W tym artykule przedstawimy najnowsze trendy w tej dziedzinie i podpowiemy, jak wykorzystać funkcjonalne dekoracje.
Ostatnie wpisy