Przygotuj swój dom na sezon grzewczy – co warto zrobić?
SalonWnętrza

Przygotuj swój dom na sezon grzewczy – co warto zrobić?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sezon grzewczy w wielu mieszkaniach zaczyna się w październiku lub na początku listopada. Wiele zależy od tego, kiedy rozpoczną się lokalne ochłodzenia. Najczęściej administracja bloków decyduje się na rozpoczęcie sezonu grzewczego w momencie, kiedy temperatura wieczorem spada poniżej 0 stopni Celsjusza. Warto przygotować się do okresu grzewczego, by nie było przykrych niespodzianek.

Jak przygotować się do sezonu grzewczego?

Bardzo ważne jest regularne konserwowanie grzejników. Przed sezonem grzewczym należy je odpowietrzyć, by zapewnić maksymalny komfort cieplny zimą. Zapowietrzone grzejniki nie pozwalają na pełne wykorzystanie energii cieplnej. Jeśli usłyszymy bulgoczący dźwięk to znak, że grzejnik jest zapowietrzony. Należy wtedy użyć klucza odpowietrzającego. 

Nie możemy również całkowicie wyłączać grzejników. Ponowne ogrzanie wychłodzonego pomieszczenia jest bardzo trudne. Najlepiej ustawić grzejnik na 2 lub 3. Nowoczesne termostaty pozwalają dostosować temperaturę grzejnika do panującej za oknem pogody.

Upewnij się, że wokół grzejników jest dostępna wolna przestrzeń, dzięki czemu przepływ ciepłego powietrza nie będzie blokowany.

Zadbaj również o prawidłową wilgotność w mieszkaniu. Można zrobić to za pomocą nawilżacza powietrza. Nie zapominaj o częstym wietrzeniu pomieszczeń – pomoże to usunąć ewentualny nadmiar wilgoci.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak prawidłowo pielęgnować oczko wodne – praktyczne porady
Jak prawidłowo pielęgnować oczko wodne – praktyczne porady
Odkryj specjalistyczne rady i techniki, które pomogą Ci utrzymać oczko wodne w idealnym stanie, podkreślając jego naturalne piękno i zapewniając zdrowe środowisko dla roślin i zwierząt.
Tradycyjna a elektroniczna recepta. Jakie są różnice?
Tradycyjna a elektroniczna recepta. Jakie są różnice?
Recepty odgrywają kluczową rolę w systemie opieki zdrowotnej, umożliwiając pacjentom dostęp do leków i terapii. W miarę jak technologia ewoluuje, również proces wystawiania i korzystania z recept ulega zmianom.
5 powodów, dla których warto inwestować w nieruchomości
5 powodów, dla których warto inwestować w nieruchomości
Czy inwestycja w nieruchomości się opłaca? Po jakim czasie? Zobacz najważniejsze informacje.
Ostatnie wpisy