Kolory 2021 roku wybrane - Pantone zadecydowało!
Designed by Freepik
Trendy

Kolory 2021 roku wybrane – Pantone zadecydowało!

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Pantone Color Institute co roku wybiera jeden odcień, który będzie królować w designie przez najbliższe 12 miesięcy. 2020 rok jest wyjątkowy pod wieloma względami, dlatego zdecydowano się na wyłonięcie dwóch wiodących odcieni. Jakich?

Jasnoszary i żółty – kolory 2021 roku

Symbolicznymi odcieniami, które będą królować w trendach w 2021 roku jest jasnoszary, tzw. ultimate grey oraz żółty, illuminaging. Pierwszy z nich kojarzy się ze spokojem i stabilizacją, których tak bardzo potrzeba w tym trudnym dla wszystkich czasie. Z kolei słoneczna żółć niesie za sobą nadzieję, pozytywną energię i optymizm.

Jak widać, dwa kontrastujące ze sobą kolory wybrane przez Pantone Color Institute to nie tylko wyznaczenie trendy, ale także zagłębienie się w problemy społeczne, z którymi borykamy się w tym dziwnym, 2020 roku.

Jak wprowadzić kolory Pantone do wnętrza?

Tak naprawdę, żółć i szarość mogą być prawdziwą inspiracją w projektowaniu wnętrz. Wystarczy wprowadzić kolorystyczny akcent jako sofę, fotel albo tkaniny, które totalnie odmienią salon czy sypialnię. Zobacz kilka inspiracji.

Czarno-białe wnętrza. Eleganckie czy nudne?
Poprzedni artykuł
Czym różnią się płytki gresowe od ceramicznych?
Następny artykuł
Joanna Brzykcy
Redaktorka i autorka bloga Rozdomowiona o organizacji domu, sprzątaniu i gotowaniu. Z wykształcenia dziennikarka, prowadzi własną działalność, która związana jest od lat z content marketingiem. Miłośniczka dobrej kawy, gier planszowych, seriali i podróży po europejskich miastach. Przekonana jest, że dom powinien być przytulny i zadbany, aby móc w nim przyjemnie odpoczywać po trudnym dniu.
Może Cię zainteresować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *