Beton architektoniczny w salonie – dlaczego warto go mieć?
SalonWnętrza

Beton architektoniczny w salonie – dlaczego warto go mieć?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Szukasz pomysłu na oryginalne wykończenie ścian w salonie? Nowoczesny beton architektoniczny to rozwiązanie, którego estetyka może Cię zaskoczyć. Zobacz, dlaczego ten materiał jest obecnie coraz chętniej stosowanym tworzywem w aranżacjach wnętrz.

Jeszcze do niedawna beton w pomieszczeniu kojarzylibyśmy wyłącznie z industrialnym loftem o nieco surowym charakterze. Obecnie beton architektoniczny tworzony ze specjalnych mieszanek cementu, kruszywa i wody ze specyficznymi domieszkami chemicznymi to materiał wysoce estetyczny i funkcjonalny w zastosowaniu. Chętnie używa się go w aranżacjach nie tylko minimalistycznych i surowych wnętrz. Przekonaj się, dlaczego warto wprowadzić ten materiał do swojego pomieszczenia.

Beton architektoniczny – materiał funkcjonalny i estetyczny 

To prawda, że popularność betonu we wnętrzach zaczęła wzrastać wraz z rozpowszechnieniem stylu industrialnego. Następnie estetyczne zalety betonu docenili wielbiciele minimalizmu i modernizmu. Obecnie jednak materiał znany jako beton architektoniczny stosuje się w pomieszczeniach o różnorodnych stylach. Ze względu na plastyczność tego tworzywa beton architektoniczny można formować w rozmaite kształty, barwić na dowolne kolory, a także manipulować jego końcową teksturą – materiał ten jest więc dostępny na rynku w najróżniejszych odsłonach. Z łatwością znajdziemy taki model, który idealnie dopasujemy do naszego stylu i gustu. 

Beton architektoniczny – zastosowanie w salonie

Tworzywo dostępne w tak różnorodnych formach i kolorach ma bardzo szerokie zastosowanie. Jednym z pomieszczeń, w którym może efektownie się prezentować, jest salon. Jest to miejsce służące jako pokój dzienny, pokój gościnny, miejsce spotkań, imprez, a także strefa relaksu. Wyszukana, estetyczna aranżacja sprawi, że salon stanie się prawdziwą ozdobą domu i pomieszczeniem, do którego z przyjemnością zapraszamy gości. Nowoczesnym i niebanalnym sposobem na efektowną stylizację salonu jest wykorzystanie betonu architektonicznego. Oto kilka przykładów jego zastosowań.

Ściana ozdobiona betonem architektonicznym

Beton architektoniczny stosować można na ścianach, w formie płyt o różnych rozmiarach – od wielkoformatowych po oryginalnie wyprofilowane ścienne dekory w formacie 3D. Taka różnorodność dostępnych możliwości pozwoli nam zaaranżować wnętrze o indywidualnym charakterze i niepowtarzalnym stylu.

Jeżeli decydujemy się na wielkoformatowe płyty, wówczas będzie to idealny sposób na wykończenie wybranej ściany. W przypadku ściennych dekorów możemy ozdobić nimi fragment ściany, komponując je z odpowiednio dobraną farbą.

Betonowa podłoga

Kolejnym sposobem na wykorzystanie betonu architektonicznego w aranżacji wnętrza jest wykończenie nim podłogi. Do tego zabiegu używa się dekoracyjnego betonu, który po wyłożeniu tworzy jednolitą, spójną, pozbawioną łączeń posadzkę. Beton podłogowy możemy również dostać w wybranych kolorach – niekoniecznie musi to być szary materiał o surowym, zimnym charakterze.

Beton architektoniczny do budowy kominka

Ze względu na swoją wytrzymałość oraz plastyczność, która pozwala na uzyskanie dowolnych kształtów, beton architektoniczny doskonale sprawdzi się jako materiał do obudowy kominka w salonie.

Jeżeli marzy nam się żywy ogień w pomieszczeniu, a jednocześnie lubimy nowoczesne wnętrza o surowym charakterze, beton w szarym odcieniu i prostej formie da nam możliwość otoczenia ciepłych płomieni zimną stylową obudową.

Materiał praktyczny i trwały

Poza zaletami estetycznymi beton architektoniczny jest tworzywem praktycznym i wytrzymałym. To mocny materiał konstrukcyjny, który dzięki odpowiedniej impregnacji, może przez lata zdobić ściany we wnętrzu, nie blaknąc i nie brudząc się.

Beton jest również odporny na urazy mechaniczne, wysokie lub niskie temperatury, a wszelkie zabrudzenia bardzo łatwo z niego usunąć. Ściana wykończona betonem przetrwa w dobrym stanie znacznie dłużej niż ceramiczne płytki czy panele. Jeżeli lubisz wprowadzać nowoczesne rozwiązania do swoich pomieszczeń, pomyśl o wyborze betonu architektonicznego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Darowizna nieruchomości obciążonej hipoteką
Darowizna nieruchomości obciążonej hipoteką
Przepisanie komuś bliskiemu cudownego domu lub mieszkania może być świetnym prezentem albo dość sporym rozczarowaniem.
Sadzonki truskawek – wszystko co trzeba o nich wiedzieć
Sadzonki truskawek – wszystko co trzeba o nich wiedzieć
Trudno jest chyba znaleźć osobę, która nie lubiłaby truskawek. To w końcu niezwykle smaczny i słodki owoc. Nie może zatem dziwić, że wiele osób chciałoby je posadzić w swoim ogrodzie czy na swojej działce.
Debiut konferencji Interior Business Summit
Debiut konferencji Interior Business Summit
Konferencja Interior Business Summit to ważne wydarzenie dla wszystkich dekoratorów wnętrz oraz sprzedawców, którzy chcą zwiększyć rozpoznawalność swojej marki.
Ostatnie wpisy