Brodzik prysznicowy – jak wybrać?
ŁazienkaWnętrza

Brodzik prysznicowy – jak wybrać?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Remontujesz łazienkę i zastanawiasz się, jaki wybrać brodzik prysznicowy? Pamiętaj, że ważny jest nie tylko kształt brodzika, ale też materiał, z którego został wykonany. Poznaj ich wady i zalety.

Jaki brodzik wybrać?

Na rynku dostępne są brodziki wykonane z różnych materiałów. Największą popularnością cieszą się brodziki akrylowe, jednak czy najpopularniejszy faktycznie oznacza najlepszy? Zanim zdecydujesz się na zakup brodzika akrylowego, sprawdź nasze porównanie jego cech z cechami brodzików konglomeratowych, które od jakiegoś czasu zyskują na popularności.

Brodzik akrylowy – zalety i wady

Na początku chcielibyśmy się skupić na cechach brodzików akrylowych. Sprawdźmy, czy rzeczywiście są najlepszą opcją!

Zalety brodzików akrylowych:

  • są lekkie, a ich montaż jest prosty – to szczególnie ważna cecha, gdy decydujemy się na samodzielny montaż. Brodzik akrylowy montuje się na specjalnej podstawie ze styropianu lub pianki, warto jednak wiedzieć, że dostępne są też modele samonośne; 
  • są uniwersalne – mnogość kształtów (prostokątne, kwadratowe, półokrągłe, okrągłe, narożne itd.) i rozmiarów brodzików akrylowych działa zdecydowanie na ich korzyść. Bez problemu dobierzesz kształt i rozmiar, który będzie pasować do Twojej łazienki;
  • są wytrzymałe i bardzo łatwo można ukryć rysy i odpryski – brodziki akrylowe, mimo że lekkie, są wytrzymałe. Jeśli jednak zarysujemy brodzik, to bardzo łatwo usuniemy skazę – wystarczy zastosować płynny akryl;
  • mają gładką i ciepłą w dotyku powierzchnię – osoby, które lubią ciepło, będą go sobie za to cenić;
  • są stosunkowo tanie – ich ceny zaczynają się już od około 200 zł. Warto jednak wydać nieco więcej, gdyż najtańsze modele nie są zazwyczaj zbyt dobrej jakości.

Wady brodzików akrylowych:

  • mogą zacząć skrzypieć – aby tego uniknąć, warto zdecydować się na brodzik akrylowy, który został wzmocniony włóknem szklanym;
  • matowieją, jeśli są czyszczone środkami, które zawierają substancje ścierne;
  • najtańsze modele mogą żółknąć lub matowieć, nawet jeśli były czyszczone odpowiednimi środkami, dlatego zalecamy kupić brodzik akrylowy z choćby średniej półki cenowej.

Brodzik konglomeratowy – zalety i wady

Brodzik konglomeratowy jest wykonany z mieszanki, w której skład wchodzi naturalny marmur. Czy wpływa on na cechy brodzika? Zdecydowanie tak! Więcej szczegółów znajdziesz poniżej.

Zalety brodzików konglomeratowych:

  • są bardzo wytrzymałe – marmur to kamień, który jest bardzo trwały i cecha ta dotyczy także brodzików konglomeratowych. Decydując się na taki model, nie musisz się martwić, że po jakimś czasie Twój brodzik będzie mieć nieestetyczne odpryski czy rysy;
  • są estetyczne – połączenie marmuru i substancji nadających połysk wygląda bardzo dobrze i podnosi estetykę łazienki;
  • są gładkie, odporne na zabrudzenia i przyjemne w dotyku;
  • są lekkie – ta cecha może być zaskakująca, w końcu są zrobione ze zmielonego marmuru. Dzięki temu, że nie ważą dużo, są łatwe w montażu;
  • są uniwersalne – w sklepach znajdziemy sporą ofertę brodzików konglomeratowych w różnych kształtach i rozmiarach. Dostępne są też różne kolory (białe, czarne, a nawet brązowe i zielone).

Wady brodzików konglomeratowych:

  • są droższe niż brodziki akrylowe. Decydując się na brodzik konglomeratowy, musisz się liczyć z kosztem co najmniej 400 zł.

zdj. główne: Lisaphotos195/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zabezpieczyć mieszkanie przed pożarem?
Jak zabezpieczyć mieszkanie przed pożarem?
Zagrożenie pożarem w domu lub mieszkaniu znacznie wzrasta podczas trwania sezonu grzewczego. Warto więc odpowiednio zabezpieczyć swoje lokum przed tego typu zagrożeniem. Podpowiadamy, jak możesz to zrobić.
Fotowoltaika na balkonie – czy to się opłaca?
Fotowoltaika na balkonie – czy to się opłaca?
Dowiedz się, czy panele fotowoltaiczne na balkonie to dobry pomysł i czy warto w nie inwestować
Czym jest fotowoltaika?
Czym jest fotowoltaika?
Rozważasz instalację przydomowej mikroelektrowni, która wykorzystuje promieniowanie słoneczne? Sprawdź, co warto wiedzieć o fotowoltaice.
Ostatnie wpisy