Jak przesadzić dracenę?
RoślinyWewnątrz

Jak przesadzić dracenę?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnim czasie coraz częściej dbamy o to, by w naszych wnętrzach znajdowało się jak najwięcej zieleni. W mieszkaniach zaczęły pojawiać się zarówno większe, jak i mniejsze rośliny. Jednym z nich są draceny. To wdzięczne kwiaty doniczkowe, które jeśli o nie dbamy, odwdzięczają nam się dużym przyrostem i pięknym wyglądem.

Kiedy najlepiej przesadzać dracenę?

Najlepszym czasem, by przesadzać większość kwiatów doniczkowych, w tym również draceny, jest początek wiosny, a mianowicie okres od połowy marca do końca kwietnia. Wtedy rośliny najlepiej się rozwijają. Oczywiście czasem zdarzy się tak, że musimy przesadzić nasz okaz w innym miesiącu, zwłaszcza wtedy, kiedy dopiero kupiliśmy kwiat, który rośnie w zdecydowanie za małej donicy.

O czym pamiętać?

Dracenę najlepiej wsadzić do donicy glinianej lub ceramicznej. Na dnie należy wysypać keramzyt, zapewniający odpowiedni drenaż roślinie. Na rynku można kupić specjalne mieszanki ziemi do dracen. Możemy również stworzyć ją samodzielnie, łącząc humus z torfem oraz odrobiną węgla drzewnego. Taką mieszanką wypełniamy połowę donicy, w której umieszczamy roślinę. Resztę uzupełniamy ziemią. Na koniec podlewamy. I gotowe.

>> Sprawdź również inne rośliny domowe łatwe w uprawie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
DIY: Kalendarz rodzinny na 2021 rok
DIY: Kalendarz rodzinny na 2021 rok
Celem rodzinnego planowania jest dbanie aby mieć poczucie dobrze przeżytego czasu.Dzięki organizacji i planowaniu nie zaprzątasz sobie głowy pamiętaniem o niektórych sprawach i ułatwiasz sobie codzienne życie.
9 pomysłów na jesienne składanie serwetek
9 pomysłów na jesienne składanie serwetek
Szukasz pomysłów na udekorowanie jesiennego stołu? Czasem wystarczy oryginalne złożenie serwetek! Sprawdź nasze propozycje.
Łazienka w stylu glamour – pomysły na wykończenie wnętrza
Łazienka w stylu glamour – pomysły na wykończenie wnętrza
Luksusowe pomieszczenie, eleganckie materiały i dekoracje - to właśnie łazienka w stylu glamour. Zobacz, jak ją urządzić.
Ostatnie wpisy