Jak przesadzić dracenę?
RoślinyWewnątrz

Jak przesadzić dracenę?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnim czasie coraz częściej dbamy o to, by w naszych wnętrzach znajdowało się jak najwięcej zieleni. W mieszkaniach zaczęły pojawiać się zarówno większe, jak i mniejsze rośliny. Jednym z nich są draceny. To wdzięczne kwiaty doniczkowe, które jeśli o nie dbamy, odwdzięczają nam się dużym przyrostem i pięknym wyglądem.

Kiedy najlepiej przesadzać dracenę?

Najlepszym czasem, by przesadzać większość kwiatów doniczkowych, w tym również draceny, jest początek wiosny, a mianowicie okres od połowy marca do końca kwietnia. Wtedy rośliny najlepiej się rozwijają. Oczywiście czasem zdarzy się tak, że musimy przesadzić nasz okaz w innym miesiącu, zwłaszcza wtedy, kiedy dopiero kupiliśmy kwiat, który rośnie w zdecydowanie za małej donicy.

O czym pamiętać?

Dracenę najlepiej wsadzić do donicy glinianej lub ceramicznej. Na dnie należy wysypać keramzyt, zapewniający odpowiedni drenaż roślinie. Na rynku można kupić specjalne mieszanki ziemi do dracen. Możemy również stworzyć ją samodzielnie, łącząc humus z torfem oraz odrobiną węgla drzewnego. Taką mieszanką wypełniamy połowę donicy, w której umieszczamy roślinę. Resztę uzupełniamy ziemią. Na koniec podlewamy. I gotowe.

>> Sprawdź również inne rośliny domowe łatwe w uprawie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Planujesz wybudować dom – przeczytaj poradnik budowlany MURATORA
Planujesz wybudować dom – przeczytaj poradnik budowlany MURATORA
Jeżeli dopiero planujemy lub właśnie rozpoczynamy budowę domu, koniecznie zapoznajmy się z profesjonalnym poradnikiem budowlanym. Zawarte w nim cenne wskazówki pozwolą nam uniknąć typowych błędów popełnianych przez wielu inwestorów oraz sprawią, że do minimum ograniczymy nieprzewidziane wydatki.
Trendy oświetleniowe na 2023 rok – jakie lampy wybierzemy do poszczególnych pomieszczeń?
Trendy oświetleniowe na 2023 rok – jakie lampy wybierzemy do poszczególnych pomieszczeń?
Nadchodzi sezon 2023, a to oznacza, że ponownie zaczynamy szukać nowych, ciekawych lamp do domowych pomieszczeń. Jakie propozycje będą modne w nadchodzącym roku? Na co warto postawić, by wpisać się we wnętrzarskie trendy oraz zachować urok i funkcjonalność wymarzonych aranżacji? Sprawdzamy!
Czym kierować się podczas wyboru worków na śmieci?
Czym kierować się podczas wyboru worków na śmieci?
Najwyższej jakości folia, może być wykorzystywana na wiele różnorodnych sposobów. Najczęściej jest materiałem umożliwiającym szybkie i proste zapakowanie produktów o różnej wielkości oraz kształcie.
Ostatnie wpisy