Jak przesadzić dracenę?
RoślinyWewnątrz

Jak przesadzić dracenę?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnim czasie coraz częściej dbamy o to, by w naszych wnętrzach znajdowało się jak najwięcej zieleni. W mieszkaniach zaczęły pojawiać się zarówno większe, jak i mniejsze rośliny. Jednym z nich są draceny. To wdzięczne kwiaty doniczkowe, które jeśli o nie dbamy, odwdzięczają nam się dużym przyrostem i pięknym wyglądem.

Kiedy najlepiej przesadzać dracenę?

Najlepszym czasem, by przesadzać większość kwiatów doniczkowych, w tym również draceny, jest początek wiosny, a mianowicie okres od połowy marca do końca kwietnia. Wtedy rośliny najlepiej się rozwijają. Oczywiście czasem zdarzy się tak, że musimy przesadzić nasz okaz w innym miesiącu, zwłaszcza wtedy, kiedy dopiero kupiliśmy kwiat, który rośnie w zdecydowanie za małej donicy.

O czym pamiętać?

Dracenę najlepiej wsadzić do donicy glinianej lub ceramicznej. Na dnie należy wysypać keramzyt, zapewniający odpowiedni drenaż roślinie. Na rynku można kupić specjalne mieszanki ziemi do dracen. Możemy również stworzyć ją samodzielnie, łącząc humus z torfem oraz odrobiną węgla drzewnego. Taką mieszanką wypełniamy połowę donicy, w której umieszczamy roślinę. Resztę uzupełniamy ziemią. Na koniec podlewamy. I gotowe.

>> Sprawdź również inne rośliny domowe łatwe w uprawie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak oszacować zużycie energii w domu?
Jak oszacować zużycie energii w domu?
Rachunki za prąd zwalają Cię z nóg? Sprawdź, co możesz zrobić, aby płacić mniej i jak oszacować zużycie energii w Twoim domu.
Jak sprawić, by w naszym domu było więcej światła?
Jak sprawić, by w naszym domu było więcej światła?
Im więcej światła w pomieszczeniu, tym wydaje się ono przytulniejsze i optycznie większe. Sprawdź, jak to zrobić.
Co powinieneś wiedzieć o pomiarach inżynieryjno-przemysłowych?
Co powinieneś wiedzieć o pomiarach inżynieryjno-przemysłowych?
Pomiary inżynieryjno-przemysłowe to jedno z najważniejszych narzędzi stosowanych w wielu dziedzinach przemysłu, które pozwalają na dokładne określenie wymiarów, kształtu i właściwości różnego rodzaju obiektów.
Ostatnie wpisy