Przygotuj swój dom na sezon grzewczy - co warto zrobić?
Winter photo created by zahar2000 - www.freepik.com
SalonWnętrza

Przygotuj swój dom na sezon grzewczy – co warto zrobić?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Sezon grzewczy w wielu mieszkaniach zaczyna się w październiku lub na początku listopada. Wiele zależy od tego, kiedy rozpoczną się lokalne ochłodzenia. Najczęściej administracja bloków decyduje się na rozpoczęcie sezonu grzewczego w momencie, kiedy temperatura wieczorem spada poniżej 0 stopni Celsjusza. Warto przygotować się do okresu grzewczego, by nie było przykrych niespodzianek.

Jak przygotować się do sezonu grzewczego?

Bardzo ważne jest regularne konserwowanie grzejników. Przed sezonem grzewczym należy je odpowietrzyć, by zapewnić maksymalny komfort cieplny zimą. Zapowietrzone grzejniki nie pozwalają na pełne wykorzystanie energii cieplnej. Jeśli usłyszymy bulgoczący dźwięk to znak, że grzejnik jest zapowietrzony. Należy wtedy użyć klucza odpowietrzającego. 

Nie możemy również całkowicie wyłączać grzejników. Ponowne ogrzanie wychłodzonego pomieszczenia jest bardzo trudne. Najlepiej ustawić grzejnik na 2 lub 3. Nowoczesne termostaty pozwalają dostosować temperaturę grzejnika do panującej za oknem pogody.

Upewnij się, że wokół grzejników jest dostępna wolna przestrzeń, dzięki czemu przepływ ciepłego powietrza nie będzie blokowany.

Zadbaj również o prawidłową wilgotność w mieszkaniu. Można zrobić to za pomocą nawilżacza powietrza. Nie zapominaj o częstym wietrzeniu pomieszczeń – pomoże to usunąć ewentualny nadmiar wilgoci.

Drzwi przylgowe a bezprzylgowe – jaka jest różnica?
Poprzedni artykuł
Edukacyjne maty i dywany dla dzieci – połącz naukę z zabawą!
Następny artykuł
Anna Dobrut
Copywriterka i fanka nowości wnętrzarskich. Studiowała filologię polską ze specjalnością redakcyjno-wydawniczą. Właścicielka firmy Hero-Writer, zajmującej się marketingiem internetowym oraz copywritingiem. Interesuje się również nowymi trendami oraz modą.
Może Cię zainteresować

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *