Budowa domów pod klucz – co warto wiedzieć?
Budowa i remont

Budowa domów pod klucz – co warto wiedzieć?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wiele osób zastanawia się nad budową własnego domu, biorąc pod uwagę fakt, że ceny mieszkań są naprawdę wysokie. Jednak można łatwo się zniechęcić, biorąc pod uwagę czas budowy. Na szczęście można zdecydować się na budowę domu pod klucz. Warto na ten temat dowiedzieć się więcej.

Budowa domu pod klucz – co to oznacza?

Decydując się na budowę domu, inwestor musi zdawać sobie sprawę, że niezbędne jest znalezienie dobrej firmy, która zajmie się nie tylko budową samego domu, ale też wykończeniem. Jednocześnie trudno znaleźć jedną firmę, która wykona wszystkie te prace. Na szczęście można zdecydować się na domy pod klucz. Oznacza to, że takie lokum jest już gotowe do zamieszkania. Nie musicie więc prowadzić żadnych dodatkowych prac czy remontów. Budowa domu pod klucz to rozwiązanie dla wymagających, którym zależy na bezpieczeństwie, ale też wysokiej jakości usług. Zatem decydując się na dom pod klucz, wystarczy, że wniesiecie swoje meble i już możecie cieszyć się własnym domem.

Co obejmuje budowa domu pod klucz?

Budowa domu pod klucz obejmuje szereg prac. Jest to nie tylko ocieplenie, wykonanie instalacji czy montaż stolarki okiennej, ale też położenie posadzki, zainstalowanie armatury czy pomalowanie ścian. Zatem rzeczywiście wystarczy tylko wnieść swoje rzeczy i już można zamieszkać w wymarzonym domu. Oczywiście warto prace związane z budową domu pod klucz zlecić doświadczonej firmie. Ponadto dla większego bezpieczeństwa należy jeszcze podpisać umowę. Dzięki temu w razie jakichkolwiek problemów możecie żądać odszkodowania, np. za niedotrzymanie terminów.

Na co zwrócić uwagę decydując się na budowę domu pod klucz?

Niewątpliwie ważny jest standard wykończenia domu, a więc jakość materiału, co dotyczy zarówno podłóg, jak i ścian. Jednocześnie do wyboru często są różne standardy. Można zdecydować się na wersję ekonomiczną albo premium. Oczywiście ta druga jest zdecydowanie bardziej kosztowna. Warto dowiedzieć się, co dokładnie obejmuje dana opcja. Jednocześnie należy wiedzieć, że standardowo usługa domu pod klucz jest bardziej kosztowna niż koszt budowy domu w systemie gospodarczym. Ale z drugiej strony możecie od razu wprowadzić się do wymarzonego domu i nie musicie też obawiać się, że dojdzie do opóźnienia w pracach, co także przekłada się często na wyższe koszty.

Zdjęcie: materiał Partnera

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Toaletka w sypialni – 7 pomysłów do niewielkich mieszkań
Toaletka w sypialni – 7 pomysłów do niewielkich mieszkań
Toaletka w małej sypialni? To możliwe! Wystarczy kilka trików, by w naszej sypialni znalazło się miejsce na uroczą toaletkę.
Jak zaprojektować wejście do domu? Pomysły na aranżację
Jak zaprojektować wejście do domu? Pomysły na aranżację
Jak sprawić, żeby aranżacja wejścia była stylowa i efektowna? Oto kilka pomysłów.
Czym różnią się płytki gresowe od ceramicznych?
Czym różnią się płytki gresowe od ceramicznych?
Czym kierować się przy wyborze płytek do łazienki? Poznaj różnice między płytkami gresowymi a płytkami ceramicznymi i podejmij świadomą decyzję.
Ostatnie wpisy