5 faktów i mitów na temat klimatyzacji
Wnętrza

5 faktów i mitów na temat klimatyzacji

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Zastanawiasz się nad montażem klimatyzacji i poszukujesz rzetelnych informacji na jej temat? Niestety w świadomości społecznej pokutuje wiele mitów, które nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością. Rozpraw się z nimi raz na zawsze, przeczytaj tekst i podejmij decyzję na podstawie prawdziwych informacji!

Klimatyzacja może być tania – fakt

Według rozpowszechnianych stereotypów klimatyzacja to bardzo drogi wydatek, na który mogą pozwolić sobie jedynie najbogatsi. Tymczasem rozwój technologii i rosnąca popularność tego rodzaju wyposażenia sprawiają, że zakup klimatyzacji jest wydatkiem na każdą kieszeń. Szeroka gama modeli dopasowanych do różnych potrzeb daje gwarancję odnalezienia sprzętu o preferowanej wydajności i mocy. Regularne użytkowanie klimatyzacji też nie musi być drogie. Wystarczy korzystać z urządzenia w sposób prawidłowy i odpowiedzialny, najlepiej z zaleceniami producenta w odniesieniu do konkretnego egzemplarza. Aby zlecić montaż wydajnej i bezawaryjnej klimatyzacji w Gdyni, polecamy zapoznanie się z ofertą dostępną pod adresem https://nowak-klima.pl/klimatyzacja/gdynia/.

Klimatyzacja szkodzi zdrowiu – mit

Mit ten powstał poprzez zaniedbania, jakich dopuszczano się podczas użytkowania klimatyzacji. Brak regularnych przeglądów i traktowanie sprzętu po macoszemu sprawiało, że przewody czy filtry stawały się z czasem brudne i zagrzybione, co mogło negatywnie oddziaływać na stan zdrowia domowników. Klimatyzacja sama w sobie nie powoduje jednak żadnych schorzeń. Wystarczy dokonywać regularnych kontroli mechanizmów i systematycznie czyścić oprzyrządowanie, żeby mieć pewność jej bezpiecznego działania. Ponadto potwierdzone jest, że dzięki klimatyzacji organizm może zyskać. Dzieje się tak na przykład podczas upalnych nocy, kiedy obniżona do odpowiedniego poziomu temperatura pozwala na efektywną regenerację podczas snu.

Klimatyzacja to dobre rozwiązanie dla alergika – fakt

Jak klimatyzacja może pomagać alergikowi, skoro odpowiada za obniżanie temperatury we wnętrzach? Otóż może i to w prosty sposób – wystarczy zastosować urządzenie wyposażone w innowacyjne technologie. Mowa tu o specjalistycznych filtrach, które są odpowiedzialne za wyłapywanie z powietrza pyłków, drobinek kurzu czy innych alergogennych czynników. Klimatyzacja z takim systemem to dla osób zmagających się z alergią rozwiązanie idealne, dzięki któremu można zrezygnować z problematycznego wietrzenia pomieszczeń.

Klimatyzacja to prosty sposób na przeziębienie – mit

Przeciwnicy klimatyzacji posługują się tym mitem bardzo często, argumentując, że stały napływ zimnego powietrza to prosty przepis na infekcję. Eksperci jednak zaprzeczają i podkreślają, że prawidłowo wykorzystywana i regularnie poddawana przeglądom technicznym klimatyzacja nie powoduje przeziębienia. Mit ten jest więc jedynie wynikiem obserwacji osób, które nieodpowiedzialnie zarządzały temperaturą, obniżając ją do wartości przekraczających zalecenia producentów. Ponadto klimatyzacja wyposażona w filtry zmniejsza ryzyko złapania infekcji, ponieważ eliminuje drobnoustroje.

Klimatyzacja to źródło hałasu – mit

Jeżeli nie decydujesz się na zakup klimatyzacji, bo obawiasz się hałasu, jaki emitował będzie sprzęt, to już nie masz się czym martwić. Klimatyzacja dostosowana do pracy w domu to bardzo nowoczesne urządzenie, zaprojektowane z myślą o komforcie domowników. Wybierając klimatyzację, po prostu sprawdź, jak głośno pracuje dany model lub poproś o poradę. Obecnie bez trudu można kupić innowacyjne warianty nawet do sypialni, które umożliwiają jakościowy sen i odpoczynek, np. w ramach współpracy z firmą https://nowak-klima.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zadbać o podłogę olejowaną?
Jak zadbać o podłogę olejowaną?
Podłoga olejowana jest wytrzymała i efektowna. Zobacz, jak o nią dbać, aby przez długi czas zachowała swoje właściwości.
W tym roku może paść rekord dostarczonych przesyłek na święta
W tym roku może paść rekord dostarczonych przesyłek na święta
W tym roku Polacy masowo kupują prezenty przez internet.
Barek w salonie? Zobacz, jak go zaaranżować
Barek w salonie? Zobacz, jak go zaaranżować
Chcesz zaaranżować barek w salonie, ale brakuje Ci pomysłów? Zobacz nasze inspiracje.
Ostatnie wpisy