Czy biokominek ogrzeje pokój?
SalonWnętrza

Czy biokominek ogrzeje pokój?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Coraz większą popularnością w aranżacji wnętrz cieszą się biokominki. Nic dziwnego! Pomieszczenia, w których znajduje się kominek, wydają się o wiele bardziej przytulne, a nowoczesny wygląd sprawia, że pasuje on do niemal każdego wnętrza. Fantastycznie wygląda zarówno wolnostojący, jak i w wersji do zabudowy. Dodatkowym plusem jest to, że biokominek można zamontować w każdym pomieszczeniu. Wiele osób przed jego zakupem zastanawia się, czy to dobry pomysł i czy biokominek może być dodatkowym źródłem ciepła?

Co to jest biokominek?

Biokominek jest urządzeniem opalanym biopaliwem, czyli paliwem na bazie alkoholu etylowego i biomasy. Podczas spalania nie wytwarza on dymu, a dzięki temu także brzydkiego zapachu. Jest to proces całkowicie bezzapachowy. Spalanie biomasy nie powoduje także powstawania popiołu. Montaż takiego kominka nie wymaga instalacji przewodów kominowych, ani dostępu do komina. Dlatego można postawić go w każdym miejscu w domu lub mieszkaniu, a jeśli zmienimy zdanie, łatwo można przestawić go w inne miejsce.

Biokominek spala gotowe wkłady, zawierające porcję żelu, lub ma palenisko, w którym umieszczamy specjalny zżelowany płyn. Paliwa używane do biokominków spalają się całkowicie i ogrzewają pomieszczenie, w którym znajduje się biokominek. Podczas spalania wydzielana jest niewielka ilość dwutlenku węgla i para wodna.

Rodzaje biokominków

Wybór biokominków dostępnych na rynku jest naprawdę całkiem spory i z pewnościa każdy znajdzie idealny dla siebie. Wyróżnić można biokominki:

  • wolnostojące,
  • naścienne (można je powiesić na ścianie),
  • biokominki w formie mebli, takich jak stoliki kawowe lub stoły do jadalni z ogniem.

Biokominki są niezwykle ciekawą alternatywą dla tradycyjnych kominków. Jeśli interesujesz się tego typu rozwiązaniem do swojego domu, to możesz przejrzeć szeroki wybór biokominków firmy KOMINEO https://www.komineo.pl/.

Ile ciepła daje biokominek?

Biokominkiem nie da się nagrzać dużego pomieszczenia, dlatego nie może być jedynym urządzeniem do ogrzewania. Może on być dodatkowym źródłem ciepła, chyba że pomieszczenie, w którym stoi, jest bardzo małe. Biokominek jest w stanie ogrzać pokój o powierzchni około 10 metrów kwadratowym, w większych pomieszczeniach głównym źródłem ciepła musi być inne urządzenie. Temperatura, jaką daje biokominek może być regulowana (biokominki często wyposażone są w pilota, można też regulować temperaturę ręcznie).

Biokominek to eleganckie i bardzo stylowe rozwiązanie w nowoczesnych wnętrzach. Świetnie wygląda zabudowany np. pod telewizorem, a nawet jako wolnostojący kominek w dowolnym miejscu pokoju. Nie ma nic przyjemniejszego niż relaks przy rozpalonym kominku, przy którym temperatura zawsze będzie odrobinę wyższa, niż w reszcie pomieszczenia. Szukając pięknego i łatwego sposobu na dogrzanie pomieszczenia, trzeba wziąć go pod uwagę.

Fot.: Maurice Sahl/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

1 × pięć =

Rekomendowane
Jak odpowiednio zbilansować dietę niskobiałkową dla zdrowia i dobrej kondycji?
Jak odpowiednio zbilansować dietę niskobiałkową dla zdrowia i dobrej kondycji?
Odkryj, jak zbilansować niskobiałkową dietę dla optymalnego zdrowia i kondycji. Dowiedz się, jakie składniki wybrać, jak je skomponować i jakie są korzyści takiego stylu odżywiania.
Co powinno znaleźć się w zakładzie produkcyjnym?
Co powinno znaleźć się w zakładzie produkcyjnym?
Wyposażenie zakładów przemysłowych musi być nowoczesne i spełniać wysokie standardy jakości. Zobacz, jakie sprzęty powinny znaleźć się w przemysłowym zakładzie.
Ocieplenie fundamentów pianą poliuretanową – zalety, przestrogi, zalecenia
Ocieplenie fundamentów pianą poliuretanową – zalety, przestrogi, zalecenia
W naszej strefie klimatycznej mamy do czynienia z ciągłymi wahaniami temperatur oraz wilgotności gleby, co często prowadzi do pęknięć, a w efekcie do poważnych uszkodzeń fundamentów. Przeprowadzenie termoizolacji podstaw konstrukcyjnych domu pozwala na zabezpieczenie fundamentów nie tylko przed wilgocią i zimnem w piwnicy, ale również chroni je, wpływając jednocześnie na znaczne ograniczenie strat ciepła w tym obszarze.
Ostatnie wpisy