Czym się różni technorattan od rattanu?
InspiracjeRośliny

Czym się różni technorattan od rattanu?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wreszcie do naszego kraju zawitało słońce i piękna pogoda, a w związku z tym coraz chętniej spędzamy czas w ogrodach, na balkonach i tarasach, co często wiąże się z zakupem mebli ogrodowych. Jednymi z najbardziej popularnych są te wykonane z rattanu i technorattanu. Czym się różnią i czy warto w nie zainwestować?

Rattan

Meble rattanowe są wykonywane z naturalnych pnącz palmy rotangowej, które szybko rosną a ich wycinanie nie wpływa negatywnie na środowisko. To giętki i wytrzymały materiał odporny na działanie wysokiej temperatury, wilgoć czy uszkodzenia mechaniczne. Krzesła czy fotele wykonane z naturalnego rattanu są lekkie, estetyczne i funkcjonalne. Niestety materiał ten nie jest odporny na działanie mrozu, więc nie zaleca się zimowania go na zewnątrz. 

Technorattan

To nowoczesny, syntetyczny odpowiednik nazywany również rattanem syntetycznym. Jest on jeszcze bardziej odporny na zmiany warunków klimatycznych i atmosferycznych w tym na działanie niskich temperatur i mrozu, więc może być zimowany za zewnątrz. Nie wymaga również dodatkowej konserwacji. Polietylen, z którego jest wytwarzany, może być poddawany recyklingowi. Meble wykonane przy jego użyciu w niezmiennym stanie powinny nam służyć od ok. 10 do 15 lat.

Meble wykonane z rattanu i technorattanu nie należą niestety do najtańszych, lecz w porównaniu z ich plastikowymi odpowiednikami wyróżniają się nienaganną estetyką oraz trwałością, co bezapelacyjnie przemawia na ich korzyść, tym bardziej że są znacznie bezpieczniejsze dla środowiska.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Inspirujące pomysły na urządzenie funkcjonalnej kuchni
Inspirujące pomysły na urządzenie funkcjonalnej kuchni
Collov Home Design
Tablica suchościeralna i magnetyczna – czy warto je mieć w domu?
Tablica suchościeralna i magnetyczna – czy warto je mieć w domu?
Rynek daje nam dostęp do różnorodnego asortymentu, który jest w stanie nieco ułatwić wykonywanie poszczególnych zadań.
Wydatki świąteczne – czy w tym roku Polacy będą oszczędzać?
Wydatki świąteczne – czy w tym roku Polacy będą oszczędzać?
Ze względu na pandemię, tegoroczne święta Bożego Narodzenia cały czas stały pod znakiem zapytania. Ile w tym roku Polacy wydadzą na zakupy świąteczne? Czy będą oszczędzać na prezentach, czy wręcz przeciwnie?
Ostatnie wpisy