Innowacyjny montaż okien ma pomóc w ograniczeniu emisji CO2
Budowa i remont

Innowacyjny montaż okien ma pomóc w ograniczeniu emisji CO2

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dane udostępnione przez WWF Polska nie pozostawiają złudzeń. Budownictwo mieszkalne produkuje więcej energii niż transport i przemysł, a co za tym idzie, stanowi aż 38% krajowej emisji dwutlenku węgla. Walczą z tym nowoczesne firmy. Przedstawiamy Ci innowacyjny montaż okien który ma na celu uszczelnić połączenia ościeżnicy.

Polska walczy z emisją dwutlenku węgla

38% krajowej emisji dwutlenku węgla stanowi sektor budownictwa mieszkalnego. To dość spora liczba, jak wynika z raportu „Zeroemisyjna Polska 2050”, który został opracowany przez WWF Polska. Z czego to wynika? Powodów jest wiele, w tym nieocieplone budynki czy stare kominy. Choć w kraju pojawiły się już nowe regulacje prawne dotyczące współczynnika zużycia energii oraz przenikania ciepła bezpośrednio do budynku, dalej wiele nas czeka, aby poprawić energooszczędność.

>> Zobacz też: Zmiany w prawie budowlanym od 2021 roku

Na rynek trafiają też nowoczesne rozwiązania. Te są na tyle skuteczne, że mogą powoli doprowadzić do ograniczenia emisji dwutlenku węgla. Jednym z nich jest innowacyjny system uszczelniania i izolacji połączeń ościeżnic z ościeżami WINS.

– Standard WINS zmierza do osiągnięcia dwóch celów: redukcji mostków termicznych i związanej z tym utraty ciepła, a dzięki temu również redukcji zużycia energii elektrycznej i emisji CO2. Z drugiej strony ułatwia pracę montażysty czy instalatora w trakcie montażu okna. Jest to pierwszy na świecie system, który jest tak prosty w użyciu, dlatego staramy się doprowadzić do tego, aby stał się standardem światowym – mówi Krzysztof Domarecki, prezes zarządu, Selena FM SA, dla agencji informacyjnej Newseria.

Źródło: Newseria

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*