Jak sadzić rośliny w ogrodzie?
Na zewnątrzRośliny

Jak sadzić rośliny w ogrodzie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Powoli zbliża się sezon wiosenny, który co roku wiąże się z odświeżaniem przydomowego otoczenia. Jeżeli masz ochotę na zaprowadzenie porządku w swoim ogrodzie i posadzenie roślin, które upiększą cieplejsze miesiące, koniecznie zacznij to planować już teraz.

Zaplanuj sadzenie odpowiednich gatunków roślin

Mogłoby się wydawać, że w Twoim ogrodzie powinny po prostu znaleźć się takie rośliny, które będą Ci się podobać. Warto jednak zwrócić uwagę również na inne aspekty – na przykład określone wymagania różnych roślin. Nie każde nasionko wykiełkuje w każdych warunkach. Niektóre rośliny potrzebują więcej, a inne mniej światła, różne gatunki charakteryzują się odmiennym zapotrzebowaniem na minerały i tolerancją dla gleb. Z tych powodów warto upewnić się, że wybrany przez Ciebie gatunek faktycznie urośnie w Twoim ogrodzie. Jeżeli ten temat Cię interesuje, na stronie: https://plantini.pl/ znajdziesz szeroką ofertę różnych gatunków roślin, a także narzędzi i produktów niezbędnych do wspierania uprawy.

Kupowanie roślin do zasadzenia 

Jeżeli marzy Ci się posadzenie w ogrodzie drzew albo krzewów, chcesz kupić sadzonki owoców lub roślin ozdobnych albo jakiekolwiek inne rośliny, które kupuje się z odkrytym systemem korzeniowym, jest kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę. Przede wszystkim korzenie rośliny nie powinny być przesuszone – jeżeli nie chcesz ryzykować, wybierz sadzonki zabezpieczone mokrym torfem i materiałem. Nie zapomnij również o tym, że czas między zakupem a posadzeniem rośliny powinien być jak najkrótszy – nawet jeśli hodowca wykopie wybrany okaz przy Tobie. To zwiększa szansę na zaaklimatyzowanie się roślinki w nowym miejscu. Nie zapomnij również o tym, że rośliny z odkrytymi korzeniami najlepiej jest sadzić wczesną wiosną, a więc dobrze jest przygotować się do ich zakupu już przed ropzoczęciem sezonu.

Przydatne rady na czas sadzenia

Aby proces sadzenia przebiegał jak najlepiej i żeby zmaksymalizować szansę roślin na „przyjęcie się”, postaraj się na kilka godzin przed posadzeniem umieścić roślinę w wodzie. Jeżeli zrobi to hodowca, będziesz mógł od razu po przyjechaniu do domu posadzić okaz w upatrzonym miejscu. Zwróć jednak uwagę, że ziemia, do której przesadzasz pęd, powinna być żyzna. Tuż przed umieszczeniem rośliny w wybranym miejscu skróć przydługie korzenie i usuń te uszkodzone. Po zasadzeniu uklep ziemię i porządnie podlej roślinę. Postaraj się również uformować wokół sadzonki zagłębienie, w którym będzie gromadziła się woda – ponieważ ziemia przy świeżo posadzonym nabytku powinna być stale wilgotna. 

Fot.: Ylanite Koppens/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Korzyści z regularnej konserwacji klimatyzacji
Korzyści z regularnej konserwacji klimatyzacji
Warto inwestować w regularne serwisowanie, aby uniknąć kosztownych napraw i cieszyć się optymalnym działaniem klimatyzacji przez cały rok.
3 błędy, których nie możesz popełnić podczas malowania sufitu
3 błędy, których nie możesz popełnić podczas malowania sufitu
Chcesz samodzielnie pomalować sufit w swoim mieszkaniu? Sprawdź, jakich błędów unikać, aby malowanie przebiegło szybko, a efekt był zadowalający.
Gryzonie w ogrodzie – jak się ich pozbyć?
Gryzonie w ogrodzie – jak się ich pozbyć?
Przedstawiamy 4 metody na wypłoszenie gryzoni z ogrodu.
Ostatnie wpisy