Powraca moda na lastryko!
Trendy

Powraca moda na lastryko!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lastryko, które znamy, niekoniecznie dobrze nam się kojarzy. Do tej pory widywaliśmy je przeważnie na klatkach schodowych w blokach z wielkiej płyty czy w szpitalach lub szkołach jako parapety. Podkreśla to jego podstawową zaletę, czyli wytrzymałość. W ostatnim czasie lastryko wraca jednak na salony i zachwyca!

Czym jest lastryko?

Lastryko zwane również lastriko lub terrazzo to kamienne kruszywo marmuru czy granitu zatopione w betonie, który następnie poddawany jest szlifowaniu i polerowaniu, by uzyskać oczekiwany efekt. Dawniej można było spotkać go głównie w odcieniach szarości, bieli i czerni. Obecnie paleta barw lastriko jest znacznie bogatsza. Kamienne kruszywo zastępowane jest drobinkami kolorowego szkła, a nawet metalu zaś do betonu dodawane są różnego rodzaju barwniki. Tradycyjny beton zastąpić może również żywica epoksydowa.

Powrót mody na lastryko!

Obecnie lastryko coraz częściej umieszczane jest bezpośrednio we wnętrzach i staje się mocnym detalem każdej aranżacji. Ze względu na jego właściwości możemy umieścić go w łazience, przedpokoju czy kuchni — zarówno na podłodze, jak i na ścianach. Będzie się również wspaniale prezentować na jednej ze ścian salonu, a nawet sypialni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ślimaki w ogrodzie? Zobacz, jak się ich pozbyć
Ślimaki w ogrodzie? Zobacz, jak się ich pozbyć
Chcesz skutecznie oczyścić ogród ze ślimaków? Sprawdź nasz krótki poradnik i raz na zawsze pozbądź się szkodników!
Jak dbać o odpowiednie nawilżenie powietrza?
Jak dbać o odpowiednie nawilżenie powietrza?
Zastanawiasz się jak zadbać o odpowiednie nawilżenie powietrza? Zobacz, jakie są na to sposoby.
Sprawdzone sposoby na sprzątanie po remoncie
Sprawdzone sposoby na sprzątanie po remoncie
Sprzątanie po remoncie nie musi być katorżniczą pracą. Dzięki naszym poradom szybko i skutecznie przywrócisz porządek w mieszkaniu.
Ostatnie wpisy