Powraca moda na lastryko!
Trendy

Powraca moda na lastryko!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lastryko, które znamy, niekoniecznie dobrze nam się kojarzy. Do tej pory widywaliśmy je przeważnie na klatkach schodowych w blokach z wielkiej płyty czy w szpitalach lub szkołach jako parapety. Podkreśla to jego podstawową zaletę, czyli wytrzymałość. W ostatnim czasie lastryko wraca jednak na salony i zachwyca!

Czym jest lastryko?

Lastryko zwane również lastriko lub terrazzo to kamienne kruszywo marmuru czy granitu zatopione w betonie, który następnie poddawany jest szlifowaniu i polerowaniu, by uzyskać oczekiwany efekt. Dawniej można było spotkać go głównie w odcieniach szarości, bieli i czerni. Obecnie paleta barw lastriko jest znacznie bogatsza. Kamienne kruszywo zastępowane jest drobinkami kolorowego szkła, a nawet metalu zaś do betonu dodawane są różnego rodzaju barwniki. Tradycyjny beton zastąpić może również żywica epoksydowa.

Powrót mody na lastryko!

Obecnie lastryko coraz częściej umieszczane jest bezpośrednio we wnętrzach i staje się mocnym detalem każdej aranżacji. Ze względu na jego właściwości możemy umieścić go w łazience, przedpokoju czy kuchni — zarówno na podłodze, jak i na ścianach. Będzie się również wspaniale prezentować na jednej ze ścian salonu, a nawet sypialni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Suszona trawa pampasowa – piękna dekoracja salonu
Suszona trawa pampasowa – piękna dekoracja salonu
Sprawdź, jakie są najlepsze sposoby na wykorzystanie trawy pampasowej do dekoracji salonu. Mamy dla Ciebie kilka inspiracji.
Jak zrobić drewnianą donicę?
Jak zrobić drewnianą donicę?
Marzy Ci się piękna drewniana donica? Wykonanie skrzynki na kwiaty nie jest skomplikowane. Zrób ją razem z nami!
Rośnie zdolność kredytowa Polaków. Czy to oznacza, że jesteśmy bogatsi?
Rośnie zdolność kredytowa Polaków. Czy to oznacza, że jesteśmy bogatsi?
Koronawirus a zdolność kredytowa Polaków. Zobacz, dlaczego przeciętni Polacy mogą wziąć kredyt nawet na 700 tysięcy złotych.
Ostatnie wpisy