Powraca moda na lastryko!
Trendy

Powraca moda na lastryko!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Lastryko, które znamy, niekoniecznie dobrze nam się kojarzy. Do tej pory widywaliśmy je przeważnie na klatkach schodowych w blokach z wielkiej płyty czy w szpitalach lub szkołach jako parapety. Podkreśla to jego podstawową zaletę, czyli wytrzymałość. W ostatnim czasie lastryko wraca jednak na salony i zachwyca!

Czym jest lastryko?

Lastryko zwane również lastriko lub terrazzo to kamienne kruszywo marmuru czy granitu zatopione w betonie, który następnie poddawany jest szlifowaniu i polerowaniu, by uzyskać oczekiwany efekt. Dawniej można było spotkać go głównie w odcieniach szarości, bieli i czerni. Obecnie paleta barw lastriko jest znacznie bogatsza. Kamienne kruszywo zastępowane jest drobinkami kolorowego szkła, a nawet metalu zaś do betonu dodawane są różnego rodzaju barwniki. Tradycyjny beton zastąpić może również żywica epoksydowa.

Powrót mody na lastryko!

Obecnie lastryko coraz częściej umieszczane jest bezpośrednio we wnętrzach i staje się mocnym detalem każdej aranżacji. Ze względu na jego właściwości możemy umieścić go w łazience, przedpokoju czy kuchni — zarówno na podłodze, jak i na ścianach. Będzie się również wspaniale prezentować na jednej ze ścian salonu, a nawet sypialni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Tapeta biała cegła – gdzie się najlepiej sprawdzi?
Tapeta biała cegła – gdzie się najlepiej sprawdzi?
Coraz częściej stosowaną dekoracją w aranżacji wnętrz jest motyw cegieł. Czerwone lub białe zabarwienie sprawia, że przywodzi ona na myśl odrestaurowany budynek, w którym pozostawiono zabytkowy fragment ściany.
Pozwolenie na budowę — złóż wniosek przez Internet od 1 lipca 2021 r.
Pozwolenie na budowę — złóż wniosek przez Internet od 1 lipca 2021 r.
Wniosek o pozwolenie na budowę bez wychodzenia z domu i spędzania długich godzin w urzędach? Od 1 lipca to możliwe! Sprawdź, jak to zrobić!
Jak ozdobić dom na Boże Narodzenie?
Jak ozdobić dom na Boże Narodzenie?
Nie masz pomysłu na świąteczne dekoracje do domu? Podpowiadamy, jak łatwo, ale efektownie udekorować dom na Boże Narodzenie!
Ostatnie wpisy