przesadzanie draceny
Photo by webentwicklerin from Pixabay.com
RoślinyWewnątrz

Jak przesadzić dracenę?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnim czasie coraz częściej dbamy o to, by w naszych wnętrzach znajdowało się jak najwięcej zieleni. W mieszkaniach zaczęły pojawiać się zarówno większe, jak i mniejsze rośliny. Jednym z nich są draceny. To wdzięczne kwiaty doniczkowe, które jeśli o nie dbamy, odwdzięczają nam się dużym przyrostem i pięknym wyglądem.

Kiedy najlepiej przesadzać dracenę?

Najlepszym czasem, by przesadzać większość kwiatów doniczkowych, w tym również draceny, jest początek wiosny, a mianowicie okres od połowy marca do końca kwietnia. Wtedy rośliny najlepiej się rozwijają. Oczywiście czasem zdarzy się tak, że musimy przesadzić nasz okaz w innym miesiącu, zwłaszcza wtedy, kiedy dopiero kupiliśmy kwiat, który rośnie w zdecydowanie za małej donicy.

O czym pamiętać?

Dracenę najlepiej wsadzić do donicy glinianej lub ceramicznej. Na dnie należy wysypać keramzyt, zapewniający odpowiedni drenaż roślinie. Na rynku można kupić specjalne mieszanki ziemi do dracen. Możemy również stworzyć ją samodzielnie, łącząc humus z torfem oraz odrobiną węgla drzewnego. Taką mieszanką wypełniamy połowę donicy, w której umieszczamy roślinę. Resztę uzupełniamy ziemią. Na koniec podlewamy. I gotowe.

>> Sprawdź również inne rośliny domowe łatwe w uprawie.

Ogrzewanie domu – jakie rozwiązanie wybrać?
Poprzedni artykuł
Styl szejkerski — czym się wyróżnia?
Następny artykuł
Marta Kozłowska
Dziennikarka po poznańskiej polonistyce. Swój pokój zamieniła w bibliotekę połączoną z prywatną, kwiatową dżunglą. Wszyscy zawsze powtarzali jej, że potrafi zrobić coś z niczego, a pod jej łóżkiem zawsze znajdzie się młotek lub śrubokręt. Żadne DIY nie jest jej straszne.
Może Cię zainteresować

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *