Sadzonki truskawek – wszystko co trzeba o nich wiedzieć
Rośliny

Sadzonki truskawek – wszystko co trzeba o nich wiedzieć

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Trudno jest chyba znaleźć osobę, która nie lubiłaby truskawek. To w końcu niezwykle smaczny i słodki owoc. Nie może zatem dziwić, że wiele osób chciałoby je posadzić w swoim ogrodzie czy na swojej działce. Aby to zrobić, w pierwszej kolejności zakupić należy oczywiście sadzonki truskawek. Te różnią się swoim wyglądem, smakiem oraz okresem dojrzewania. Warto zatem poznać nieco więcej informacji na temat sadzonek truskawek przed ich zakupem i zasianiem.

Kiedy sadzić sadzonki truskawek?

Dużą zaletą truskawek jest fakt, że można je uprawiać w wielu różnych miejscach. Może być to działka, przydomowy ogród, a nawet balkon czy taras. Co więcej, na rynku dostępne są różne rodzaje sadzonek, które różnią się terminem sadzenia. Uwagę zwrócić można jednak na to, że w ostatnim czasie dość sporą popularnością cieszy się zwłaszcza odmiana Frigo. Odmiana ta wysadzana może być od marca do czerwca. Warto kilka słów poświecić tu odmianie balkonowej. Takie sadzonki wysadzane muszą być do skrzynek bądź pojemników lub donic. Najlepszy okres do ich wysadzania to wiosna, najlepiej od połowy maja.

Jak przechowywać sadzonki truskawek?

Aby móc cieszyć się z pysznych truskawek, wcześniej zadbać należy od właściwie przechowywanie sadzonek. Najlepiej jest je umieścić w glebie, zaraz po ich zakupie. Jeśli jednak nie byłoby to możliwe, to sadzonki truskawek można przez kilka dni przechowywać w lodówce. Pamiętać jednak trzeba o tym, aby w takim przypadku je właściwie zabezpieczyć. W innym wypadku mogą po prostu wyschnąć. Jak zatem można się domyślić, kluczowa jest tu temperatura. Najlepiej przechowywać sadzonki w temperaturze od 2 do 5 stopni.

Jakie odmiany truskawek są dziś najpopularniejsze?

Dziś wyróżnić można naprawdę wiele odmian truskawek. Jest to liczba sięgająca nawet 2 tysięcy różnych odmian. Która z nich cieszy się aktualnie największą popularnością. Niestety na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wiele bowiem zależy od indywidualnego gustu. Można jednak temat ten podjąć nieco inaczej. Jeśli komuś zależy przede wszystkim na truskawkach przeznaczonych do bezpośredniego spożycia, to dobrym wyborem będą sadzonki odmian, które dają duże i smaczne owoce. Pod tym kątem warto zatem zwrócić uwagę na sadzonki takich odmian jak El Gigant, Elsanta, Federica, Florence czy Honeyone. Jeśli natomiast o przetwórstwo chodzi, to zdecydowanie lepiej sprawdzą się odmiany dające nieco mniejsze owoce. Wskazać można tu choćby na sadzonki takich odmian jak Senga Sengana czy Malinowa. Wszystkie są oczywiście niezwykle smaczne.

Zdjęcie główne: pexels.com/Aphiwat chuangchoem

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie są rodzaje systemów akustycznych w biurze?
Jakie są rodzaje systemów akustycznych w biurze?
Systemy akustyczne w biurze mają kluczowe znaczenie dla zapewnienia komfortu akustycznego oraz skutecznej komunikacji w miejscu pracy.
Jak wybrać idealne rośliny doniczkowe, które sprawdzą się w naszym domu?
Jak wybrać idealne rośliny doniczkowe, które sprawdzą się w naszym domu?
Odkryj skuteczne porady i strategie wyboru najlepszych roślin doniczkowych do twojego mieszkania. Dowiedz się, które z nich będą najlepiej pasować do warunków w twoim domu.
Dekoracje, które uszyjesz sama w domu
Dekoracje, które uszyjesz sama w domu
Przedstawiamy praktyczne dodatki, które z łatwością wykonasz samodzielnie. Zobacz nasze propozycje!
Ostatnie wpisy