Ze względu na coraz bardziej ekologiczne podejście nasze domy i mieszkania staramy się obecnie dekorować w stylu eko i leśnym. Wielu osobom bliski stał się styl skandynawski, który mocno nawiązuje do takich motywów – wykorzystuje surowe drewno oraz inne naturalne dekoracje. Dzięki nim przestrzeń wydaje się przytulniejsza.
Ścianka z brzozy wygląda bardzo oryginalnie i sprawia, że otrzymujemy zaskakujący efekt. Można ustawić ją na granicy dwóch przestrzeni – jednej do wypoczynku, a drugiej do pracy lub przygotowywania jedzenia. Dzięki niej zwyczajne ścianki z karton gipsu oraz bardzo niestabilne parawany mogą odejść w zapomnienie. Brzozowe konary można ustawić w różnym odstępie i uzyskać dzięki temu odmienny efekt. Jeśli przymocujemy pieńki blisko siebie, wtedy możemy uzyskać jednolitą ścianę.
Prześwity wyglądają natomiast bardzo ciekawie i trójwymiarowo. Takie ustawienie sprawdzi się, jeśli chcemy, by do pomieszczenia wpadało więcej światła. Pieńki brzozowe wyglądają dość surowo, ale również naturalnie i oryginalnie. Przy ażurowym efekcie i niezbyt gęstym ustawieniu przepuszczają światło, co będzie idealne w mniejszych salonach. Sprawdzą się w dużym salonie z aneksem kuchennym, który od części jadalnej nie jest oddzielony żadną ścianką ani kominkiem. W takim miejscu ustawienie ściany z brzozy będzie wyglądało świetnie.
Ścianki z brzozy mocuje się do dużych donic, które są wypełnione np. kamieniami lub żwirem. Można również przytwierdzić pojedyncze pieńki do sufitu i podłogi. Będą się znakomicie komponowały zwłaszcza z jasną drewnianą podłogą i wpasują się w styl pomieszczenia.
Wiele osób wykorzystuje również przecięte wzdłuż pieńki brzozowe i przytwierdza je bezpośrednio do ściany. Z jednej strony pieńki tworzą wypukłe elementy ozdobne, a z drugiej idealnie pokrywają ewentualne nierówności ściany. Można też znaleźć w salonie jedno miejsce, które będzie reprezentacyjne i na nim stworzyć brzozową ściankę. Innym sposobem na ozdobienie pomieszczenia jest wykorzystanie drewnianych plastrów z brzozy, która ma ładne i wyraźne słoje.
Plastry przyklejane są za pomocą kleju do drewna bezpośrednio na tynk. Można stworzyć wydzieloną przestrzeń, która będzie ozdobiona za pomocą drewnianych elementów. Wystarczy wybrać oprócz drewnianych plastrów również drewniane deski, które można przytwierdzić do ściany za pomocą śrub. Tłem drewnianych plastrów może być także deska pomalowana na dowolny kolor. Na ścianie powstanie w ten sposób bardzo ciekawy kolaż. Pomiędzy drewnianymi plastrami będzie prześwitywała wybrana przez nas farba, co da ciekawy efekt wizualny. Drewniane, długie deski stworzą rodzaj ramy, która będzie imitowała obraz.
Ściana z brzozy będzie idealna m.in. do wnętrz, które mają bardzo klasyczny i minimalistyczny styl. Zrobią wrażenie zarówno w salonie w stylu skandynawskim, jak i we wnętrzu loftowym. Takie rozwiązanie będzie idealnie wyglądało również na tarasie, zwłaszcza jeśli będzie on wykonany z europalet lub drewnianych desek.
Ściana z brzozy znakomicie skomponuje się z naturalnymi tkaninami, takimi jak len czy bawełna. Tkane dywany z geometrycznymi wzorami, prosta kanapa oraz minimalistyczne meble z drewna sprawdzą się wspaniale w połączeniu z takimi elementami. Naturalny i ekologiczny leśny styl mogą dopełnić również drewniane świeczniki czy tekstylia z leśnymi motywami. Pięknie będzie wyglądać popularny ostatnio papier typu kraft – jest świetnym tłem do minimalistycznych grafik czy notatek. Prezentuje się bardzo ciekawie dzięki swojej nierównomiernej strukturze.
Świetny efekt!