Jak urządzić pokój gościnny?
Trendy

Jak urządzić pokój gościnny?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wygodny, funkcjonalny i praktyczny – te trzy cechy powinien spełniać każdy pokój gościnny. Warto tutaj zasugerować się choćby pokojami hotelowymi i zaplanować strefę do spania i odpoczynku, strefę do przechowywania ubrań i innych przedmiotów oraz strefę do pracy. Poniżej podpowiadamy, jak najlepiej urządzić pokój gościnny! Sprawdź!

Dlaczego warto urządzić pokój gościnny?

Właściciele domów i większych mieszkań zdecydowanie powinny pomyśleć o wydzieleniu pokoju gościnnego. To bardzo wygodna opcja, gdy przyjeżdża do nas rodzina, gdy przedłużył się wieczór ze znajomymi lub gdy odwiedza nas ktoś z daleka. 

Można też powiedzieć, że pokój gościnny spełnia niejako cechy mieszkania – musimy tak go urządzić, by każdy mógł się wyspać, odpocząć czy schować swoje rzeczy. Nie trzeba przy tym wydawać ogromnych kwot na aranżację. Potrzebne są podstawowe meble i kilka dodatków, by nasi goście poczuli się komfortowo i bezpiecznie.

Co ciekawe, na co dzień nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystywać to pomieszczenie na przykład do pracy, jako domowy gabinet. Wszystko zależy od tego, ile metrów kwadratowych powierzchni jest nam potrzebne.

Co powinno znaleźć się w każdym pokoju gościnnym?

Aranżacja pokoju gościnnego może być w dowolnym stylu. Świetnie sprawdza się między innymi styl skandynawski, który jest prosty i funkcjonalny, ale jednocześnie przytulny. Poniżej prezentujemy obowiązkowe elementy idealnego pokoju gościnnego.

Miejsce do spania z szafkami nocnymi

Najważniejszym meblem jest łóżko bądź kanapa do spania. Tutaj weźmy pod uwagę, by była ona rozkładana z pojemnikiem. Dodatkowa przestrzeń bardzo przyda się do przechowywania zapasowych kompletów pościeli, ręczników i tym podobnych rzeczy. Najlepiej, by powierzchnia do spania miała co najmniej 120 centymetrów, chociaż im więcej, tym wygodniej. W ciągu dnia zaś kanapę można złożyć i wykorzystać jako miejsce do siedzenia. Nie zapominajmy o szafkach nocnych, tak by goście mogli położyć na nich telefon, zegarek czy książkę.

Świeża pościel i koce

Skoro szykujemy miejsce do spania, to musimy zadbać o komplet świeżej pościeli. Tutaj mogą być dwie mniejsze kołdry lub jedna większa. Warto też wyposażyć pokój gościnny w koc, bo nigdy nie wiadomo, czy komuś nie będzie chłodniej, a w środku nocy nie będzie prosić nas o dodatkowe okrycie.

Szafa i komoda

W następnej kolejności potrzebujemy szafy i komody, czyli mebli do przechowywania ubrań, bielizny i rzeczy osobistych. Możemy wydzielić gościom tylko określone wieszaki, półki i szuflady lub oddać im całość. 

Przydatne dodatki

Na koniec jeszcze kilka słów o dodatkach, które sprawią, że nasi goście poczują się u nas bardziej komfortowo. Bez wątpienia przyda się lustro – zamontowane na skrzydle szafy, na ścianie lub wolnostojące, a także zasłony lub rolety w oknach. Do tego zegar na ścianie lub choćby na szafce nocnej oraz zamykany kosz na śmieci. Dobrze też zapewnić butelkowaną wodę, by nie trzeba było urządzać spacerów do kuchni.

A Ty, jak urządzisz swój pokój gościnny?

Zdj. główne: Dulcineia Dias/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Detale, które upiększą łazienkę
Detale, które upiększą łazienkę
Chcesz wiedzieć coś więcej o minimalizmie albo stylu boho w urządzaniu łazienki? Koniecznie sprawdź nasze inspiracje! Może Cię zaskoczyć, jak dobrze współgra z Tobą obecna moda w aranżacji wnętrz.
Zalety skorzystania z wypożyczalni narzędzi
Zalety skorzystania z wypożyczalni narzędzi
Możliwość skorzystania z wypożyczalni narzędzi jest genialnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które nie czują potrzeby ich kupowania. Nie ma problemu […]
Ile kosztuje i gdzie zrobić wirtualny spacer po nieruchomości na sprzedaż?
Ile kosztuje i gdzie zrobić wirtualny spacer po nieruchomości na sprzedaż?
Nowoczesna technologia umożliwia dokładne obejrzenie nieruchomości podczas wirtualnego spaceru. Sprawdź, gdzie można go wykonać oraz ile kosztuje.
Ostatnie wpisy