Szafka na buty z palet — DIY
Zrób to sam

Szafka na buty z palet — DIY

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czasem, żeby mieć praktyczny i ekstrawagancki mebel w swoim domu, nie musimy wydawać na niego dużo pieniędzy i zrobić go samemu, przy okazji działając w zgodzie z zasadami recyklingu. Co więcej, wykorzystując palety, zapewniasz sobie porządek w przedpokoju i już nigdy nie potkniesz się o rozrzucone w przedpokoju buty. 

Jak zrobić szafkę na buty z palet? 

Na początku musisz zdecydować, jak dużą szafkę zamierzasz zrobić i sprawdzić, ile miejsca w przedpokoju możesz na nią poświęcić. W przypadku kiedy potrzebujesz szafkę na buty na wysokim obcasie, wystarczy Ci jedna paleta. Przetnij ją na pół, złącz, a następnie przeszlifuj papierem ściernym. Na koniec pomaluj na wybrany przez Ciebie kolor i przymocuj pionowo do ściany. 

W przypadku szafki z siedziskiem po przemierzeniu wymiarów przygotuj paletę lub dwie (zależy ile kondygnacji będzie mieć szafeczka oraz czy przewidujesz również oparcie). Kiedy wybierasz mniejszą opcję, przytnij paletę na pół, a następnie nałóż na siebie części mocując je do siebie, w dużej po prostu pomiń cięcie. Zabieg powtórz w zależności od ilości interesujących Cię kondygnacji. Następnie zeszlifuj boki i ranty i pomaluj. Możesz przymocować również oparcie oraz kółka, które pozwolą przestawiać szafkę bez konieczności rysowania podłogi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaka wysokość pomieszczeń w domu jednorodzinnym jest prawidłowa?
Jaka wysokość pomieszczeń w domu jednorodzinnym jest prawidłowa?
Czasem przed budową własnego domu zastanawiamy się, jakiej wysokości powinny być nasze pomieszczenia zgodnie z przepisami. Przychodzimy z pomocą!
Czego nie może zabraknąć w publicznej toalecie?
Czego nie może zabraknąć w publicznej toalecie?
W co powinny być wyposażone publiczne toalety? Przeczytaj, jak zadbać o nowoczesną infrastrukturę i przestrzegać higieny we wspólnych toaletach.
Gotowe schody wewnętrzne – rozwiązanie dla oszczędnych
Gotowe schody wewnętrzne – rozwiązanie dla oszczędnych
Nie sposób zamieszkać w domu piętrowym bez schodów, jednak ich zamówienie i montaż może sprawić, że moment wprowadzenia się do domu ulegnie opóźnieniu. Dlatego właśnie warto postawić na gotowe schody wewnętrzne, które pozwolą zaoszczędzić nie tylko sporo pieniędzy, ale również mnóstwo cennego czasu.
Ostatnie wpisy