Trendy we wnętrzach 2021 – jakie są prognozy?
Trendy

Trendy we wnętrzach 2021 – jakie są prognozy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zastanawiasz się jakie trendy będą obowiązywać w nowym roku? Jakie kolory będą dominować i do jakich odświeżeń zachęcają projektanci i eksperci wnętrz? Sprawdź!

Modne kolory 2021

W 2021 roku dominować będą naturalne odcienie i materiały. Projektanci zachęcać będą do wydobywania ze swoich pomieszczeń uczucia wyciszenia i harmonii. Główne kolory na których polecają się skupić to odcienie beżu, oliwkowej zieleni, grafitu czy pudrowego różu.

źródło: Stephanie Harvey

W zamyśle trendów jest odnalezienie zrównoważonego rozwoju i wyposażenia naszych domów w materiały i produkty, które utrzymane są w duchu ekologii. Projektantom zależy na uwidocznieniu mocnego charakteru.

Global Aesthetic Center AkzoNobel na kolor roku 2021 wytypował Brave Ground określany jako ,,Moc Ziemi”, który charakteryzuje się ciepłem i neutralnością.

Eksperci, którzy wyznaczają wnętrzarskie trendy uważają, że właśnie ten odcień będzie wiodący kolorystycznie we wnętrzach 2021 roku. Nada on pomieszczeniu przytulnej atmosfery.

Elektryzujące akcenty kolorystyczne we wnętrzu

Maksymalizm to kolejny trend 2021. Kolory, które są wyraziste będą idealnie odświeżały nasze mieszkania. Zachęca się do wypróbowania takich odcieni jak rudość, czerwień, granat, zieleń czy musztardowy żółty. Pomimo tego, że mogą wydawać się one kontrowersyjne to przy doborze odpowiednich dodatków i spokojnego odcienia ścian będą tworzyć harmonijne i modne wnętrze. 

Modne materiały w trendach wnętrzarskich na 2021

Zważywszy na chęć bliskości z naturą, w nowym roku przestrzenie mieszkalne aranżować się będzie w duchu natury i ekologii. Wykorzystywane w stylizacjach materiały mają zbliżyć nas do przyrody, dlatego producenci zwracają uwagę na takie tworzywa jak surowe drewno, rattan, bambus, kamień, bawełnę czy len.

Trendy 2021 sprawią, że Twój dom stanie się ponadczasowy a pomieszczenie nabierze ciepła i pozwoli zbliżyć się do natury.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealny fotel uszak dla twojego dziecka – poradnik dla rodziców
Jak wybrać idealny fotel uszak dla twojego dziecka – poradnik dla rodziców
Przeczytaj nasz praktyczny poradnik, który pomoże Ci wybrać idealny fotel uszak dla Twojego dziecka. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę podczas zakupu, aby zapewnić dziecku komfort i bezpieczeństwo.
Zlew kuchenny: Funkcjonalność i styl w sercu kuchni
Zlew kuchenny: Funkcjonalność i styl w sercu kuchni
Zlew kuchenny: funkcjonalność i styl - serce kuchni, gdzie spotykają się praktyczność i estetyka.
Czy płytki klinkierowe nadają się do kuchni?
Czy płytki klinkierowe nadają się do kuchni?
Marzysz o pięknej cegle we wnętrzu swojego domu? Przeczytaj, czy płytki klinkierowe nadają się do kuchni.
Ostatnie wpisy