30 lat IKEA w Warszawie! Trwa jubileuszowa wystawa w stolicy i... online
Matthew Horwood/Getty Images News/Getty Images
Trendy

30 lat IKEA w Warszawie! Trwa jubileuszowa wystawa w stolicy i… online

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

We wrześniu tego roku minęło 30 lat od powstania pierwszego sklepu IKEA na warszawskim Ursynowie. Marka wraz z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy hucznie obchodzi ten jubileusz. Z tej okazji, dostępna jest wystawa, która ma na celu pokazać dynamiczne zmiany w mieście.

Wystawa „Witaj w lepszym domu! Witaj w Warszawie!”

Od 8 grudnia aż do 10 stycznia 2021 roku trwa wystawa pt. „Witaj w lepszym domu! Witaj w Warszawie!”. Zlokalizowana jest w Akademii Sztuk Podziemnych przy sacji metra Wilanowska. Pokazuje, jak miasto zmieniało się przez ostatnie dziesięciolecia.

Cieszymy się, że przy udziale IKEA mogła powstać wystawa, która pozwala nam spojrzeć na Warszawę z perspektywy ostatnich 30 lat. Tym bardziej, że rok 1990 był początkiem wielkich przemian w kraju – to wtedy odbyły się pierwsze w pełni wolne wybory, które symbolicznie rozpoczęły najnowszą historię polskiej samorządności. Choć są w stolicy miejsca niezmienne od lat, będące jej wizytówką, wystarczy spojrzeć na zaledwie kilka fotografii z wystawy, by zobaczyć, jak wiele się zmieniło. Mamy ambitne plany dalszego rozwoju miasta – naszego wspólnego domu. Ważna jest pamięć zarówno o historii, jak i o wygodzie mieszkańców oraz ich lepszym samopoczuciu dzięki temu, że wspólnie zadbamy o lepszy klimat, naszą planetę i miasto – mówi Aldona Machnowska-Góra, Wiceprezydent Miasta Stołecznego Warszawy.

Wystawę można także obejrzeć online.

DIY: Kalendarz rodzinny na 2021 rok
Poprzedni artykuł
Jadalnia w stylu glamour – czego w niej nie może zabraknąć?
Następny artykuł
Joanna Brzykcy
Redaktorka i autorka bloga Rozdomowiona o organizacji domu, sprzątaniu i gotowaniu. Z wykształcenia dziennikarka, prowadzi własną działalność, która związana jest od lat z content marketingiem. Miłośniczka dobrej kawy, gier planszowych, seriali i podróży po europejskich miastach. Przekonana jest, że dom powinien być przytulny i zadbany, aby móc w nim przyjemnie odpoczywać po trudnym dniu.
Może Cię zainteresować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *