Baterie bezdotykowe kuchenne – jeszcze wygodniejsze mycie rąk
Trendy

Baterie bezdotykowe kuchenne – jeszcze wygodniejsze mycie rąk

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

W ofercie domowego wyposażenia nieustannie pojawiają się różne nowoczesne udogodnienia. Obecnie na popularności zyskują na przykład bezdotykowe baterie kuchenne. Sprawdź, dlaczego warto je mieć.

Niemal każde pomieszczenie w domu ma zestaw elementów, który jest niezbędny, aby wnętrza te mogły spełniać swoje funkcje oraz były wygodne, a zarazem przyjazne dla mieszkańców. Jeśli chodzi o kuchnię i łazienkę, jednym z takich przedmiotów z pewnością będzie bateria. Bez dostępu do bieżącej wody nie można nazwać ich kompletnymi ani w pełni z nich korzystać.

W sklepach można obecnie znaleźć ogromny wybór baterii, różniących się na przykład materiałem wykonania, kolorem, ceną lub tym, w jaki sposób działają. Nowe, ciekawe rozwiązanie powstałe przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii stanowią baterie bezdotykowe.

Tak naprawdę nie jest to wynalazek, który znamy dopiero od niedawna. Do tej pory były wykorzystywane na przykład w miejscach publicznych lub galeriach handlowych. Dzisiaj chętnie wprowadza się je do prywatnych mieszkań, aby ułatwić sobie życie.

Jak to działa?

Bateria bezdotykowa może stanowić element składowy inteligentnego domu. Jest to typ armatury, której funkcjonowanie warunkuje czujnik na podczerwień. Strumień wody zostaje uruchomiony po podłożeniu rąk pod kran, w takim miejscu, aby urządzenie mogło je wykryć. Specjalna wbudowana wewnątrz baterii fotokomórka korzysta z zasilania elektrycznego. Ze względu na to, że podłącza się do prądu element związany z wodą, trzeba pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu instalacji.

Fotokomórka reaguje tylko w momencie, kiedy dostrzeże obiekt, dlatego mając baterie bezdotykową, w ogóle nie trzeba myśleć o zakręcaniu wody podczas różnorodnych prac kuchennych. Mechanizm robi to za nas, kiedy już jej nie potrzebujemy. To świetne udogodnienie, dlatego że podczas gotowania bardzo często ma się zajęte ręce.

Co więcej, wiele zajęć w kuchni powoduje zabrudzenie dłoni. W przypadku baterii bezdotykowej, aby je umyć nie trzeba niczego dotykać. Dzięki odpowiednim ustawieniom czujnik może mieć również wpływ na temperaturę wody oraz siłę strumienia.

Tego rodzaju nowinki przestają być zaskakujące, trudno dostępne i przeznaczone tylko dla pasjonatów nowych technologii. Są coraz częściej spotykane i można powiedzieć, że powoli stają się standardem wyposażenia. Jeśli chodzi o wygląd, bateria bezdotykowa tak naprawdę nie różni się aż tak bardzo od tradycyjnej armatury. Czasem zdarza się, że zajmuje mniej miejsca. Ogromną zaletą tego rodzaju baterii jest to, że pasuje do stylu każdego wnętrza.

Korzyści z baterii bezdotykowej

Co można zaliczyć do plusów takiego rozwiązania? Większość ludzi decyduje się na nie przede wszystkim ze względu na łatwość i wygodę obsługi. Ponadto są one  bezpieczne, niezwykle higieniczne oraz ułatwiają utrzymanie czystości. Aby uruchomić urządzenie nie trzeba go dotykać, dlatego nie brudzi się tak szybko oraz nie przenosi się na nie bakterii.

Ważny argument dla zastosowania baterii bezdotykowej stanowi aspekt finansowy, związany z mniejszym zużyciem wody. Inteligentne baterie pozwalają na bycie bardziej oszczędnym. Z tego względu nazywa się je też ekologicznymi.

W kuchni z tego rodzaju urządzeniem nie grozi nam zalanie przez osobę, która zapomni wyłączyć kranu. Rozwiązanie to poleca się na przykład rodzinom z dziećmi. Co więcej, bateria z fotokomórką zmniejsza ryzyko usterek i szybkiego zużycia się zaworów, które często występują w przypadku tradycyjnego kranu.

Zdjęcie główne: Sean Horsburgh/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czarno-białe wnętrza. Eleganckie czy nudne?
Czarno-białe wnętrza. Eleganckie czy nudne?
Czarno-białe wnętrza pokochają minimaliści i osoby lubiące ponadczasowe rozwiązania w swoim domu. Sprawdzi się zarówno w klimacie glamour, jak i w nowoczesnych aranżacjach.
Jak przebiega budowa tarasów?
Jak przebiega budowa tarasów?
Przebieg budowy tarasów może się różnić w zależności od projektu, preferencji właściciela i dostępnych środków finansowych.
Ustawa lokal za grunt – na czym polega?
Ustawa lokal za grunt – na czym polega?
W tym roku powstała nowa ustawa w ramach pakietu mieszkaniowego. Zobacz, na czym polega ustawa Lokal za Grunt.
Ostatnie wpisy