Jak stworzyć nowoczesne i funkcjonalne miejsce do pracy zdalnej?
BiuroWnętrza

Jak stworzyć nowoczesne i funkcjonalne miejsce do pracy zdalnej?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Pandemia koronawirusa przyczyniła się do tego, że wiele firm wprowadziło możliwość pracy z domu. Model pracy zdalnej najczęściej wybierany jest przez freelancerów – grafików, rysowników, copywriterów, tłumaczy, redaktorów czy rekruterów. Praca zdalna ma wiele zalet, ale wymaga od pracownika umiejętności technicznych, samodzielnej organizacji pracy oraz stworzenia komfortowego stanowiska do jej wykonywania. Przeczytaj, jak umiejętnie zorganizować domowe biuro.

Odpowiedni sprzęt elektroniczny

Komputer z dostępem do sieci to podstawowe narzędzie pracy zdalnej. Warto zainwestować w szeroki monitor, który pozwoli Ci pracować na wielu oknach jednocześnie, a także będzie bardziej komfortowy dla Twojego wzroku.

Długotrwała praca biurowa – zwłaszcza wykonywana przed standardowym ekranem i przy słabym oświetleniu – może powodować spory dyskomfort. Dzięki dużej przekątnej monitora i technologiom wspomagającym użytkowanie, takim jak filtr niebieskiego światła, wykonywanie zleceń będzie przyjemniejsze i bardziej efektywne. Szczególnie graficy, używający na co dzień specjalistycznych programów, powinni zainwestować w wysokiej jakości monitor, który pozwoli lepiej zadbać o szczegóły projektu. Szeroki wybór monitorów i akcesoriów komputerowych znajdziesz na: https://avpoint.pl.

Ergonomia pracy

Warto zadbać o odpowiednią ergonomię pracy biurowej, która w dłuższej perspektywie przekłada się na większą efektywność i lepsze samopoczucie.

Przede wszystkim krzesło do pracy zdalnej powinno posiadać regulowaną wysokość siedziska i oparcia. Siedzisko powinno być ustawione na takiej wysokości, żeby ręce położone na biurku tworzyły kąt prosty w łokciu. Dla zachowania odpowiedniej postawy kolana powinny być zgięte pod kątem dziewięćdziesięciu stopni względem podłogi. W przypadku stóp warto zadbać o to, żeby spoczywały one płasko na podłodze – jeśli nie masz biurka z regulowaną wysokością, możesz zastosować do tego specjalny podnóżek.

Obecnie dużą popularnością cieszą się biurka do pracy siedząco-stojącej, dzięki którym jest możliwa regulacja wysokości blatu i częste zmiany postawy. Powierzchnia biurka powinna być wystarczająco szeroka, aby zmieścił się na niej komputer wraz z niezbędnymi do pracy akcesoriami. Jeśli zmagasz się z bólami karku i szyi, zainwestuj w podstawkę pod monitor. Ekran umieszczony na wysokości wzroku zredukuje napięcia w obrębie ramion i karku.

Przestrzeń dostosowana do potrzeb

Jeśli chodzi o wystrój domowego biura, to dobrze sprawdzą się neutralne, łagodne dla oczu kolory. Warto zadbać o wyciszenie przestrzeni od hałasów z zewnątrz. Duże znaczenie dla miejsca pracy ma także oświetlenie i dostęp do świeżego powietrza. Źródło światła nie powinno być umieszczone bezpośrednio za ekranem, aby nie męczyć wzroku i odwracać uwagi od monitora. Natomiast pokój, w którym pracujemy, powinien być regularnie wietrzony. Jeśli jakość powietrza nie jest zadowalająca, warto zainwestować w oczyszczacz powietrza albo wyposażyć dom w rośliny.

Długotrwała praca przed komputerem wymaga regularnych przerw – powinno się je robić po każdej godzinie przepracowanej przed ekranem. Przestrzeganie zasad BHP podczas pracy zdalnej ma duże znaczenie dla zdrowia pracowników. Warto zadbać o równowagę między pracą i odpoczynkiem, a także oddzielić miejsca spożywania posiłków od stanowiska pracy. Osoby pracujące zdalnie powinny również oddawać się regularnej aktywności fizycznej i wykonywać okresowe badania wzroku.

Zdj. główne: Grovemade/unsplash.com  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przewozić meble?
Jak przewozić meble?
Czeka cię przeprowadzka? Zobacz, jak bezpiecznie przetransportować meble.
Płytki łazienkowe – jak je kupować mądrze?
Płytki łazienkowe – jak je kupować mądrze?
Płytki to najpopularniejszy materiał wykończeniowy do łazienek. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, aby wiedzieć, jak kupować je mądrze.
Kolejne zmiany w prawie budowlanym od 2021. Wejdą zaostrzone przepisy?
Kolejne zmiany w prawie budowlanym od 2021. Wejdą zaostrzone przepisy?
Planujesz budowę domu w 2021 roku? W takim razie przypominamy, że od następnego roku wchodzą nowe, zaostrzone przepisy. Sprawdź najważniejsze zmiany!
Ostatnie wpisy