Zalety i zastosowanie moskitiery
Dekoracje i akcesoria

Zalety i zastosowanie moskitiery

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Szukasz ochrony domu lub mieszkania przed uciążliwymi owadami? Moskitiera – to właśnie jej potrzebujesz. Poznaj jej zalety oraz możliwości zastosowania.

Moskitiery – dlaczego warto je zainstalować?

Zainstalowanie moskitier to proste i skuteczne rozwiązanie, które zapewnia ochronę przed insektami takimi jak komary, muchy, meszki czy osy, które mogą przeszkadzać nam podczas snu, wypoczynku czy przyjemnego spędzania czasu na tarasie czy balkonie. Ponadto dzięki nim możemy cieszyć się świeżym powietrzem, co ma ogromne znaczenie zwłaszcza późną wiosną oraz podczas lata, kiedy to chętnie uchylamy okna szczególnie wieczorem.

Warto także wziąć pod uwagę to, jak ekonomiczne oraz ekologiczne jest to rozwiązanie – zainstalowanie moskitery pozwala zaoszczędzić na kosztach środków owadobójczych, które często nie są skuteczne, a do tego po prostu szkodzą zdrowiu i środowisku. Tym, co zdecydowanie przemawia za moskitierami jest oczywiście także łatwość ich montażu oraz demontażu. 

Rodzaje moskitier – który wybrać w zależności od potrzeb?

Moskitiery różnią się oczywiście między sobą, a wybór rodzaju uzależniony jest od naszych skonkretyzowanych potrzeb. 

Moskitiery ramkowe są montowane na stałe w oknach. Składają się z ramy i siatki, która jest na stałe zamontowana w ramie. Są wykonane z aluminium lub tworzywa sztucznego. Są trwałe i estetyczne, jednak wymagają profesjonalnego montażu. Sprawdź: szczegóły na https://avens.waw.pl/moskitiery-warszawa/moskitiera-ramkowa/.

Z kolei moskitiera rolowana to taka, którą można zwinąć do góry i schować w kasecie. Również są montowane na stałe, a ich montaż wymaga zaangażowania profesjonalisty. (Sprawdź: https://avens.waw.pl/moskitiery-warszawa/moskitiera-rolowana/)

Interesującym rozwiązaniem są także moskitiery otwierane (https://avens.waw.pl/moskitiery-warszawa/moskitiery-otwierane/), które umożliwiają swobodny dostęp do pomieszczenia lub na zewnątrz, jednocześnie skutecznie chroni przed uciążliwymi owadami. Wybierając moskitierę otwieraną, należy zwrócić uwagę na jej jakość wykonania, wytrzymałość oraz łatwość montażu i demontażu. 

Montaż i konserwacja moskitier – jak zadbać o ich trwałość?

Należy pamiętać o tym, aby przed montażem moskitier dokładnie umyć okno, na którym będzie zamontowana, aby uniknąć osadzenia się brudu i kurzu między ramą okienną a moskitierą. 

Jeżeli chodzi o konserwację, moskitiery należy oczywiście regularnie czyścić, najlepiej z pomocą delikatnych środków. W przypadku tych wykonanych z aluminium lub tworzywa sztucznego, warto regularnie sprawdzać stan uszczelek, aby uniknąć przecieków powietrza lub wody. Z kolei przypadku moskitier rolowanych lub plisowanych, należy regularnie smarować mechanizmy rolujące, aby uniknąć zacięć i uszkodzeń.

Moskitiery – prawdziwe must have

Czy warto więc zainwestować w moskitiery? Zdecydowanie tak. Dzięki nim dbasz o bezpieczeństwo oraz komfort swój oraz domowników.

Fot.: Darrin Henein/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Modne kuchnie w 2021 roku – przegląd aranżacji
Modne kuchnie w 2021 roku – przegląd aranżacji
Modne kuchnie 2021 to przestrzenie, w których nacisk został położony na rozwiązania praktyczne i ułatwiające utrzymanie czystości. Sprawdź jakie materiały i kolory będą dominować!
Ceglaste inspiracje w sypialni
Ceglaste inspiracje w sypialni
Cegła na ścianie jest jednym z modniejszych materiałów wykończenia wnętrz. Zobacz ceglane inspiracje w sypialni.
Porządki jesienne w domu – przygotuj się na długie wieczory!
Porządki jesienne w domu – przygotuj się na długie wieczory!
Nie wiesz co ze sobą zrobić w długie jesienne wieczory? Co powiesz na generalne porządki? Sprawdź, jak się za nie odpowiednio zabrać, aby się nie zniechęcić.
Ostatnie wpisy