Jak podlewać aloes?
RoślinyWewnątrz

Jak podlewać aloes?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie da się ukryć, że moda na aloes w domu powróciła. W dodatku jest to roślina, która nie wymaga uciążliwej pielęgnacji. Zastanawiasz się, jak podlewać aloes? Podpowiadamy.

Podlewanie aloesu

Wbrew pozorom, aloes jest bardzo prosty w pielęgnacji. Podlewanie nie musi być częste, możesz to robić nawet raz na dwa tygodnie. Roślina ta nie może być przelana, bo nie lubi nadmiaru wody. Ta przenika do korzeni i okazuje się, że aloes zaczyna gnić.

Jak podlewać aloes? Intensywnie, ale rzadko. Znacznie lepiej dla rośliny jest, kiedy ziemia delikatnie się przesuszy niż będzie wciąż wilgotna.

Ważne porady dotyczące pielęgnacji aloesu:

  • zapewnij roślinie jasne i słoneczne miejsce, a latem wystaw go na zewnątrz,
  • raz w miesiącu postaw na nawożenie,
  • unikaj niskiej temperatury,
  • dopasuj odpowiednią ziemię – najlepiej z dodatkiem żwirku i piasku, kieruj się w sklepie produktami przeznaczonymi do sukulentów i kaktusów,
  • liście pielęgnuj wilgotną szmatką.

Pamiętaj o tym, że klimat w Polsce jest dla tej rośliny mało przyjazny. Właśnie dlatego podlewanie aloesu jest tak ważne, ale jeszcze ważniejsze – zapewnienie wysokiej temperatury. Zimą doskonale sprawdzi się w ogrodach zimowych albo przeszklonych balkonach. Niestety, nie można jej wystawiać na powietrze, które ma kilkanaście stopni Celsjusza.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie firanki wybrać do domu i mieszkania?
Jakie firanki wybrać do domu i mieszkania?
W tym artykule przyjrzymy się różnym rodzajom firanek, podpowiadając, jak dostosować je do konkretnych potrzeb i preferencji, by stworzyć harmonijne i funkcjonalne wnętrze.
Szafa chłodnicza w gastronomii – jak wybrać właściwą?
Szafa chłodnicza w gastronomii – jak wybrać właściwą?
Czym warto kierować się przy ich wyborze? Podpowiadamy!
Co usprawni prace budowlane?
Co usprawni prace budowlane?
Jesteś właścicielem firmy budowlanej i zastanawiasz się, co możesz zrobić, aby prace budowlane szły szybciej i sprawniej, a klient był zadowolony? Podpowiadamy, co usprawni każdą budowę!
Ostatnie wpisy