Kinkiety ścienne do salonu, nad lustro, do łazienki – jak je dobrać?
Wnętrza

Kinkiety ścienne do salonu, nad lustro, do łazienki – jak je dobrać?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Nad lustro? Do sypialni? Do salonu? Do korytarza? A może do pokoju dziecka? Nowoczesne kinkiety ścienne doskonale sprawdzą się w każdym z tych pomieszczeń jako nowoczesne oświetlenie podstawowe, wspomagające lub dekoracyjne. Poznajmy kilka podstawowych zasad, których warto przestrzegać wybierając opisywane produkty. Dzięki nim nasze wnętrza będą perfekcyjnie doświetlone, a przy tym po prostu piękne i spójne w swoim wyrazie, co pozwoli się nimi cieszyć przez wiele sezonów.

Kinkiety ścienne LED – nowe modele kinkietów

Lampy ścienne powyższego typu to nieustannie jeden z najpopularniejszych typów oświetlenia. Dlatego też każdy producent, chcąc zachęcić klientów do zakupu, przygotowuje liczne promocje na kinkiety. Najszerszą ofertę znajdziemy na wersje z jednym źródłem światła. Wtedy, by uzyskać zwiększony efekt oświetleniowy, wystarczy zamontować na ścianie kilka kinkietów, zachowując między nimi odpowiednią odległość. Co znaczy odpowiednią? W przypadku montażu przy kominku lub innym dużym elemencie – instalujemy oświetlenie po prostu po obu jego stronach. Dobrym rozwiązaniem jest też montaż lustrzany na przeciwległych ścianach bądź na obu końcach jednej ściany, na mniej więcej ¼ jej długości.

Kinkiety ścienne dwuramienne – kinkiety do łazienki

Oczywiście w sprzedaży są też kinkiety dwuramienne czy kinkiety łazienkowe nad lustro, czyli tak zwane kinkiety galeryjki, które wyposażone są w kilka źródeł światła. Z kolei kinkiety do sypialni to często kinkiety na wysięgniku, które wykorzystywane są jako lampy do czytania. Ważne jest także to, w jakim stylu został stworzony dany produkt. Każde oświetlenie musi bowiem pasować do pomieszczenia również pod kątem designu. Największą popularnością cieszą się kinkiety loftowe. Zaraz za nimi plasują się lampy ścienne glamour czy delikatne kinkiety w stylu angielskim. Niewielka część z nich to lampy na baterie. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne, dzięki któremu podczas montażu nie musimy dokonywać przeróbek instalacji elektrycznej.

Jakie wymagania muszą spełniać lampki nad lustro?

Lustrzana tafla pomocna jest w kilku sytuacjach. Pierwsza z nich ma miejsce zwłaszcza w garderobie czy korytarzu, gdy chcemy obejrzeć dopasowanie ubrania i pozostałych dodatków. Zupełnie inna sytuacja jest wtedy, gdy lampa łazienkowa nad lustro ma być pomocna przy wykonywaniu makijażu czy goleniu zarostu na męskiej twarzy. Jak wybrać model idealnie dopasowany do sytuacji? Jakie parametry powinien on mieć? Co musimy sprawdzić, zanim dokonamy ostatecznego zakupu w sklepie?

Jaki rozmiar powinna mieć lampka nad lustro?

Omawiane oświetlenie zazwyczaj ma kształt podłużny. Najlepiej więc, jeśli jego szerokość będzie równa szerokości lustrzanej powierzchni, nad którą będziemy je umieszczać. Tyko bowiem taki kinkiet nad lustro dobrze, równomiernie doświetli całą przestrzeń odbijającą naszą postać. W innym wypadku niektóre fragmenty pozostałyby zacienione, przez co oddawany przez nie obraz nie byłby w pełni zgodny z naturalnym. Dobre znajdziesz w sklepie https://ardant.pl/kinkiety/do-lazienki-1/nad-lustro/ , gdzie zestawiono modele w porównaniu w różnych aranżacjach. Jeśli chodzi o oświetlenie lustra łazienkowego kluczowa jest też barwa światła. By prezentowany obraz był taki, jakie ludzkie oko widzi na co dzień, powinna być ona neutralna. Określa się ją jako tę, która najbardziej zbliżona jest do światła dziennego. W specyfikacji technicznej szukajmy więc oznaczeń temperatury barwowej na poziomie 3 500-4 500 Kelwinów. Kończąc ten tekst nie można zapomnieć o jeszcze jednej kwestii. To kolor obudowy, jaki będzie miała nasza lampa nad lustro. Nie odkryjemy Ameryki jeśli powiemy, że powinien być on dopasowany do kolorystyki innych dodatków znajdujących się w otoczeniu.

Wysokość montażu kinkietów ściennych

Na koniec wspomnijmy jeszcze o wysokości, na jakiej montowane są powyższe lampy ścienne. Przyjmuje się, że przy pomieszczeniu o wysokości ok. 2,5 metra kinkiet najlepiej, jeśli zawiśnie na wysokości ok. 1,9 metra. W przypadku innych wysokości możemy przyjąć, że kinkiety należy montować ok. piętnastu centymetrów od górnej krawędzi okna. Dodatkowa zasada, o której należy pamiętać mówi, że opisywane lampy instalujemy nie bliżej niż 30 centymetrów i nie dalej niż 90 centymetrów od sufitu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Styl eklektyczny w twoim domu — jak go uzyskać?
Styl eklektyczny w twoim domu — jak go uzyskać?
Styl eklektyczny w twoim domu — odkryj unikalną harmonię różnych epok, stylów i kultur.
Jakie są koszty i zalety pozycjonowania lokalnego?
Jakie są koszty i zalety pozycjonowania lokalnego?
Współczesne przedsiębiorstwo to takie, które wybiera nowoczesne kanały komunikacji ze swoimi klientami. Jednym z najważniejszych jest internet, dlatego w celu uzyskania wysokich wyników sprzedażowych warto skupić się na tym, aby być widocznym dla użytkowników sieci i ułatwić im znalezienie swojej oferty.
Jak wybrać urządzenie, które sprawdzi się w pieczeniu deserów w naszej restauracji?
Jak wybrać urządzenie, które sprawdzi się w pieczeniu deserów w naszej restauracji?
Poznaj kluczowe kroki do wyboru idealnego urządzenia do pieczenia deserów, które zaspokoi Twoje potrzeby i przyczyni się do sukcesu Twojej restauracji.
Ostatnie wpisy