Przeszklenia w domu – modne w 2021 roku
Trendy

Przeszklenia w domu – modne w 2021 roku

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Przeszklenia w budynkach mieszkalnych to rosnący trend w branży budowlanej i projektowej. Coraz chętniej umieszcza się je w projektach nowoczesnych domów jednorodzinnych, a także we wnętrzach mieszkań w blokach czy w kamienicach. To rozwiązanie podnoszące nie tylko walory estetyczne, ale i pozytywnie wpływające na komfort użytkowania wnętrz. Poznaj więcej zalet stosowania przeszkleń w domach.

Przeszklenia coraz częściej pojawiają się we współczesnych projektach. Od kilku lat z powodzeniem stosuje się okna panoramiczne w rozmiarach XXL, które nadają budynkom nowoczesnego wyglądu. Wykorzystanie szkła w projektach domów mieszkalnych to rosnący trend. Wraz z czasem rośnie nie tylko jego popularność, ale i rozmiar przeszkleń stosowanych w najnowocześniejszych domach. Szklane ściany działowe czy szklane elewacje stają się top trendem 2021. Zalety ich stosowania widzą zarówno projektanci, jak i inwestorzy. Obszerne przeszklenia spotkać możemy w coraz większej ilości projektów. Przekonaj się, na czym polega ich fenomen.

Przeszklenia w elewacji – nowoczesny styl i wysoka estetyka

Szkło jako materiał budowlany stosuje się szczególnie chętnie w nowoczesnych projektach. Obecnie zaczynają pojawiać się przeszklone fragmenty elewacji domów jednorodzinnych – wykonuje się je zwłaszcza w domach futurystycznych. 

Domy ze szklaną elewacją

Pierwsze co rzuca się w oczy w przypadku obszernych przeszkleń, to zjawiskowy wygląd, jaki nadają całości budynku. Takie rozwiązanie otwiera dom na zewnątrz – to szczególnie cenna zaleta w przypadku domów z ogrodem. Wówczas granica pomiędzy tym, co w środku i na zewnątrz zostaje zatarta, a piękne widoki natury stają się jakby częścią naszego wnętrza. 

Przeszklone ściany we wnętrzach

Szkło to motyw komponujący się z wieloma stylami budowy oraz wystroju wnętrz. Duże przeszklenia doskonale współgrają ze stylem minimalistycznym, industrialnym czy skandynawskim, a zależnie od wybranej formy i materiałów użytych do wykończenia mogą świetnie wpisać się również w inne style. Szkło znakomicie komponuje się z nowoczesnymi materiałami o surowym wyglądzie oraz z ciepłym drewnem w różnych odcieniach.

Szklane ściany – estetyka i funkcjonalność

Zastosowanie szkła w roli ściany działowej to rozwiązanie innowacyjne, które z pewnością będzie się efektownie prezentować. Szklana ściana przypadnie do gustu szczególnie miłośnikom jasnych, przestronnych i nowoczesnych wnętrz. To sposób na lepsze doświetlenie pomieszczeń i nietuzinkową aranżację.

Szklana ściana w jadalni

Idealnym miejscem do zastosowania szklanej ściany jest np. jadalnia – zarówno taka połączona z kuchnią, jak i ta umieszczona w części salonu. Przeszklenie stworzy w tym przypadku subtelną granicę pomiędzy pomieszczeniami i podkreśli ich odmienne funkcje, a jednak nie zmniejszy przestrzeni.

Przeszklona sypialnia

Kolejnym miejscem, w którym zastosować można przeszkloną ścianę, jest sypialnia. Zwłaszcza w kawalerkach, w których miejsce do spania chcielibyśmy oddzielić od pomieszczenia dziennego, szklana ściana działowa będzie idealnym rozwiązaniem. Jeżeli zależałoby nam na stworzeniu bardziej intymnego miejsca, wówczas przy takiej ścianie zamontować możemy zasłonę, która pozwoli się nam odgrodzić od reszty wnętrza.

Ściany działowe ze szkła – optymalne rozwiązanie dla niedużych mieszkań

Szklana ściana to również sposób na odgrodzenie przestrzeni pozbawionej okna – światło dzienne będzie dochodzić do niej z sąsiedniego pomieszczenia. Szklana ściana działowa jest świetnym rozwiązaniem w małych mieszkaniach, w których chcielibyśmy wydzielić wybraną część o innej funkcji, a przy tym nie zmniejszyć optycznie wnętrza. 

Stosowanie przeszkleń we wnętrzach ma liczne zalety i z pewnością wiele z możliwości, które oferują takie rozwiązanie, docenią miłośnicy innowacyjnych, estetycznych i funkcjonalnych pomysłów na aranżację. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Płytki w salonie zamiast paneli – czy to dobry pomysł?
Płytki w salonie zamiast paneli – czy to dobry pomysł?
Płytki ceramiczne coraz częściej są wybierane zamiast paneli drewnianych. Poznaj ich zalety oraz możliwości aranżacyjne.
Jak prawidłowo wybrać i zastosować impregnaty oraz oleje ochronne do konserwacji drewnianych powierzchni?
Jak prawidłowo wybrać i zastosować impregnaty oraz oleje ochronne do konserwacji drewnianych powierzchni?
W artykule znajdziesz praktyczne wskazówki dotyczące dobrania odpowiednich impregnatów i olejów ochronnych do konserwacji drewna. Poznaj, jak skutecznie zabezpieczyć i wydłużyć żywotność drewnianych powierzchni.
Rolety i plisy jako świetny zamiennik firan
Rolety i plisy jako świetny zamiennik firan
Zastanawiasz się nad zakupem rolet? Sprawdź, czemu mogą być lepsze niż tradycyjne firanki.
Ostatnie wpisy