mural w Londynie
Zdjęcie: Hasan Esen/Anadolu Agency/Getty Images
Trendy

Mural w Londynie poświęcony ofiarom COVID-19 – ściana serc

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Nikt z nas nie spodziewał się, jakie tragiczne konsekwencje przyniesie pandemia oraz jak wiele bliskich osób nam odbierze. W Londynie powstaje niepowtarzalny mural, upamiętniający ofiary, które odebrał nam COVID-19.

”Ściana Wspomnień”

Pod szpitalem św. Tomasza w Londynie grupa osób, które straciły w trakcie pandemii swoich bliskich, postanowiła upamiętnić każdą z ofiar, które odeszły przedwcześnie w wyniku walki z wirusem. Na betonowym murze o długości ponad pół kilometra oraz wysokości 2 metry wolontariusze malują serca — każde dla jednej z ofiar. To nietypowy i spontaniczny sposób, który pozwala, choć w pewnym stopniu uporać się z żałobą po stracie bliskich. To również próba poradzenia sobie z pandemią. Każde serce jest malowane odręcznie, bez żadnego szablonu ani wytycznych. Wszystkie są inne, tak jak różne były ofiary. Na całość muralu składa się około 150 tysięcy serduszek.

Photo by Ehimetalor Akhere Unuabona
from Unsplash.com
Jaka kabina prysznicowa do małej łazienki?
Poprzedni artykuł
Jak uzyskać pozwolenie na budowę domu?
Następny artykuł
Marta Kozłowska
Dziennikarka po poznańskiej polonistyce. Swój pokój zamieniła w bibliotekę połączoną z prywatną, kwiatową dżunglą. Wszyscy zawsze powtarzali jej, że potrafi zrobić coś z niczego, a pod jej łóżkiem zawsze znajdzie się młotek lub śrubokręt. Żadne DIY nie jest jej straszne.
Może Cię zainteresować

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *