Rynek nieruchomości w czasie pandemii — jakie zmiany można zaobserwować?
Image by yarecki from Pixabay
Trendy

Rynek nieruchomości w czasie pandemii – jakie zmiany można zaobserwować?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pandemia wpłynęła w pewnym stopniu na rynek nieruchomości, ale nie doprowadziła do większego kryzysu. Co więcej, zachęciła przedstawicieli branży do wytyczenia nowych trendów i sposobów działania.

Nowoczesne technologie

Pod wpływem koronawirusa wiele czynności związanych z zakupem nieruchomości została przeniesiona do Internetu. Potencjalni klienci coraz częściej szukają wymarzonego mieszkania na popularnych portalach. W ten sposób kontaktują się też z właścicielem i pośrednikiem. Coraz więcej agencji oferuje wirtualne spacery 3D lub relacje live. Doradcy finansowi również wychodzą naprzeciw potrzebom klientów, proponując spotkania online. Dzięki temu wszystkie formalności załatwisz w zaciszu własnego domu.

Branża nieruchomości testuje różne innowacyjne rozwiązania. Na szczególną uwagę zasługuje blockchain, sztuczna inteligencja i rzeczywistość rozszerzona. Ułatwią życie nie tylko potencjalnemu klientowi, ale też właścicielowi nieruchomości, agencjom i bankom. Epidemia koronawirusa przyspieszyła te zmiany.

Działki rekreacyjne

Coraz więcej Polaków zainteresowanych jest zakupem działki rekreacyjnej. Po okresie izolacji marzą o odpoczynku na świeżym powietrzu. Rosnący popyt doprowadził do podwyżki cen za rodzinne ogrody działkowe.

Większy wkład własny przy zakupie mieszkania
Poprzedni artykuł
Trendy wnętrzarskie 2020 – sprawdzamy! Jak wyglądają aranżacje?
Następny artykuł
Justyna Dereń
Copywriterka z kilkuletnim doświadczeniem. Interesuje się aranżacją wnętrz. Śledzi trendy w świecie designu. W wolnych chwilach spędza czas w swoim ogródku, co ją uspokaja i pozwala jej odpocząć.
Może Cię zainteresować

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *